کد خبر: 4068963
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۳

اعلام فراخوان دوره آموزش مجازی «امر به معروف و نهی از منکر» در البرز

مرکز تخصصی امر به معروف و نهی از منکر با همکاری اندیشکده ملی امر به معروف و نهی از منکر دوره آموزش مجازی برگزار می‌کند.

«امر به معروف و نهی از منکر»

به گزارش ایکنا از البرز، اسلام به فریضه الهی، امر به معروف و نهی از منکر توجه زیادی دارد، زیرا انجام همه واجبات و ترک همه محرمات به انجام این دو وظیفه الهی است و باید گفت حیات دین و قوام آن به وجود این دو واجب بستگی دارد.

با اندکی دقت در آیات مربوط به امر به معروف و نهی از منکر این حقیقت ثابت می‌شود که این دو فریضه الهی اهمیت بسیاری دارد. در آیه 110 سوره آل‌عمران خداوند می‌فرماید: «شما بهترین امتی بودید که به سود انسان‌ها آفریده شدید که امر به معروف و نهی از منکر می‌‌‌کنید و به خدا ایمان دارید»، در این آیه خداوند، ملاک برتری و شرافت امت اسلامی بر سایر امت‌ها را در سه خصلت می‌داند؛ انجام امر به معروف، نهی از منکر و ایمان به خداوند.

برای ترویج این دو واجب الهی، مرکز تخصصی امر به معروف و نهی از منکر با همکاری اندیشکده ملی امر به معروف و نهی از منکر دوره آموزش مجازی را در سطوح عمومی، تکمیلی، کاربردی، بصیرتی و تربیت مربی با عنوان «امر به معروف و نهی از منکر یاد گرفتنی است» برگزار می‌کند.

استاد این دوره آموزشی، علی تقوی، دانش‌آموخته درس خارج فقه و مشاور ستاد امر به معروف کشور است. مدت دوره آموزش مجازی عمومی 25 روز بوده و روزانه 15 دقیقه آفلاین به ارائه مباحث آموزشی پرداخته می‌شود.

از جمله مزایای این دوره ارائه درسنامه مورد تأیید مراجع تقلید، بیان ظرافت‌های فقهی و روانشناسی، بدون محدودیت سن، جنس، جغرافیا، امکان اعزام جهت تبلیغ و تدریس در سراسر کشور، امکان جذب و به‌کارگیری در امور پژوهشی آموزشی، محتوای دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پذیرش گواهی‌ها به‌عنوان ضمن خدمت در ادارات، امکان معرفی جهت دریافت مجوز از ستاد امر به معروف و نهی از منکر و امکان معرفی نفرات برتر جهت ثبت‌نام در پلیس افتخاری و ضابط قضایی، است.

علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام کلمه معروف را به شماره 09309064084 در پیام‌رسان‌های آی‌گپ، سروش، ایتا، روبیکا، بله،گپ و واتس‌آپ با نام کاربری @vajeb123 ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :