کد خبر: 3881048
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
رئیس اداره اوقاف کرج گفت: ترویج وقف به عنوان یک سنت حسنه باید بیشتر مورد توجه مسئولان و مردم قرار گیرد تا به صورت یک فرهنگ مستمر در جامعه نهادینه شود.

نهادینه‌سازی فرهنگ وقف مستمر باشد

مصطفی حمزه‌زاده، رئیس اداره اوقاف کرج در گفت و گو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: موقوفه آبرسانی دهقانی و غیاثی با هدف خدمت‌رسانی جهت آبرسانی به ساکنین منطقه دهقان ویلای شهرستان کرج وقف شده است.
وی افزود: آقایان سید کاظم و حاج رضا دهقانی و حاج مرتضی غیاثی ششدانگ یک قطعه زمین محصور با یک حلقه چاه آب آشامیدنی و تاسیسات جانبی را در روز بیست و هفتم دی سال هزارو سیصد و شصت وقف کردند .
این مسئول بیان کرد: این زمین به مساحت ۱۰۳۱ متر مربع با کاربری خدماتی تحت پلاک ثبتی ۱۶۶۵ فرعی از ۱۶۹ اصلی واقع در کرج دهقان ویلای اول به ثبت رسیده است.
حمزه زاده گفت: طبق نیت، درآمد حاصل از موقوفه، صرف هزینه‌های روزانه مسجد امام حسن مجتبی(ع) می‌شود.
این مسئول بیان کرد: این موقوفه عام و به صورت متصرفی تحت تولیت اداره اوقاف شهرستان کرج اداره می‌شود و در حال حاضر وظیفه آبرسانی به اهالی دهقان ویلای اول را عهده‌دار است.
وی با تأکید بر اینکه ﻋﻤﻞ ﻣﺴﺌﻮﻻن ﺑﻪ وﻗﻒ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان اﻟﮕﻮ ﻣﯽ‌ﺗﻮاﻧﺪ در ﮔﺮاﯾﺶ و ﺳﻮق‌دهی ﻣﺮدم ﺑﻪ وﻗﻒ ﻣؤﺛﺮ ﺑﺎﺷﺪ، متذکر شد: ترویج وقف به عنوان یک سنت حسنه باید بیشتر مورد توجه مسئولان و مردم قرار گیرد تا به صورت یک فرهنگ مستمر در جامعه نهادینه شود.
حمزه‌زاده با اشاره به اینکه اگر مردم برکات وقف را از نزدیک ببینند و موارد را لمس کنند تمایل و رغبت بیشتری نسبت به ورود به این حوزه پیدا می‌کنند، بیان کرد: باید خدمات و برکات وقف به روش‌های مختلف به مردم شناسانده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: