تامین امنیت غذایی در گرو اصلاح فرهنگ مصرف محصولات کشاورزی است
کد خبر: 4220583
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۳

تامین امنیت غذایی در گرو اصلاح فرهنگ مصرف محصولات کشاورزی است

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی البرز گفت: براساس نظر کارشناسان حدود ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی به ضایعات تبدیل می‌شود لذا باید جامعه را در خصوص فرهنگ مصرف و پرهیز از اسراف محصولات و مواد غذایی کشاورزی آگاه کنیم.

حجت الاسلام حسین قبادی، نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی البرز

به گزارش ایکنا از البرز، حجت‌الاسلام حسین قبادی، روز یکشنبه ۲۰ خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: وظیفه نماینده ولی فقیه در جهادکشاورزی در چهار بعد تعریف شده است که بعد اول  تبین و تحکیم پایه‌های ارزشی و انقلابی، ارتقای فرهنگ مدیریتی جهاد است. 

وی افزود: بعد دوم  تبین و پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در عرصه کشاورزی و سوم  نظارت بر حدود شرعی و چهارم پشتیبانی دین‌پایه از مجموعه جهادکشاورزی  است. 

این مسئول بیان کرد: در حوزه ذبح شرعی در استان البرز ۲۲ ناظر شرعی در کشتارگاه‌های دام سبک و سنگین طیور و شرکت‌های بسته‌بندی محصولات پروتئینی فعالیت دارند تا مردم با اطمینان خاطر محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند.

قبادی در ادامه با اشاره به اینکه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی درحال حاضر حدود۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور تولید می‌شود، افزود: با اینکه پیشرفت قابل توجهی در این حوزه حاصل شده اما با چالش‌هایی مواجهیم که رفع آن به تغییر رویه و تغییر فرهنگ نسبت به موضوعات کشاورزی بستگی دارد تا بتوانیم به نحو مطلوب‌تری امور کشاورزی را جلو ببریم.

این مسئول توضیح داد: بر اساس نظر کارشناسان تا سال ۱۴۳۰ جمعیت کشور به  ۱۳۳ میلیون نفر افزایش خواهد یافت که برای تامین غذای این تعداد باید در حدود ۱۸۰ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی داشته باشیم. 

قبادی تاکید کرد: یکی از چالش‌های حوزه کشاورزی اسرافی است که از تولید تا مصرف صورت می‌گیرد، براساس نظر کارشناسان حدود ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی تلف و به ضایعات تبدیل می‌شود لذا باید جامعه را در خصوص فرهنگ مصرف و پرهیز از اسراف محصولات و موادغذایی کشاورزی آگاه کنیم تا در آینده امنیت غذایی پایدار داشته باشیم .

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی البرز گفت: براساس تحقیقات سرانه مصرف روغن برای هر فرد ۱۱ کیلو است، در حالیکه در ایران ۲۴ کیلو سرانه مصرف روغن به ازای هر نفر  است، سرانه برنج میوه و نان هم در کشور متفاوت با سایر کشورهای دنیا است بنابراین باید با فرهنگسازی در چرخه مصرف تغییراتی ایجاد کنیم.

وی یادآورشد: مسئولان و دستگاه‌ها هم در این زمینه باید هم‌افزایی داشته باشند تا به نقطه مطلوب برسیم.  دستگاه‌های دولتی هم  باید با  دانش‌بنیان کردن کشاورزی و حرکت به سوی کشاورزی نوین، ایجاد صنایع تبدیلی، افزایش تولید و حمایت از صادرات و مصرف‌کننده در این زمینه فعال باشند تا در مجموع بتوانیم به مطالبات رهبری در سند چشم انداز و سند ابلاغی حوزه کشاورزی جامه عمل بپوشانیم.

 

انتهای پیام
captcha