رشد 20 درصدی ثبت‌نام فعالان قرآنی البرز در سامانه حمد
کد خبر: 4215961
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۶

رشد 20 درصدی ثبت‌نام فعالان قرآنی البرز در سامانه حمد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از رشد 20 درصدی ثبت‌نام فعالان قرآنی استان در سامانه حمد خبر داد و گفت: این روند رو به رشد، نشان از علاقه وافر جوانان و نوجوانان به فراگیری قرآن دارد.

سعید جابری انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز

سعید جابری‌انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز اظهار کرد: با توجه به همکاری مناسب مدیران موسسات قرآن و عترت و پیگیری‌های به عمل آمده توسط کارشناسان قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و برابر مستندات موجود در سامانه حمد میزان ثبت‌نام قرآن‌آموزان در سال 1402 نسبت به سال 1401 از رشد 20 درصدی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه این روند رو به رشد، نشان از علاقه وافر جوانان و نوجوانان به فراگیری قرآن و همچنین توجه مدیران موسسات قرآن و عترت استان البرز به امر آموزش قرآن دارد، افزود: امیدواریم این آمار در سال جدید از افزایش بیشتری برخوردار شود.

این مسئول در ادامه از مدیران موسسات قرآن و عترت و مربیان قرآنی فعال خواست تا اطلاعات خود را در سامانه حمد به‌روز رسانی کنند چرا که این سامانه تنها ملاک و مرجع تایید فعالیت فعالان قرآنی بوده و تمدید مجوز موسسات قرآن و عترت و تخصیص سایر مزایا منوط به تکمیل‌بودن اطلاعات در این سامانه است.

جابری‌انصاری تصریح کرد: بنابراین مدیران موسسات قرآن و عترت و مربیان قرآنی فعال در این موسسات لازم است که در خصوص به روزرسانی اطلاعات خود در سامانه حمد اقدام لازم را به عمل آورند.

وی توضیح داد: همچنین سایر فعالان قرآنی استان نیز بر اساس نوع فعالیت خود می‌توانند به منظور عضویت در صندوق اعتباری هنر و برخورداری از مزایای آن به سامانه حمد مراجعه و پس از تکمیل و بارگذاری مدارک نسبت به اخذ معرفی‌نامه به صندوق اقدام کنند.

 

انتهای پیام
captcha