۳۰۹ مادر باردار البرزی تحت پوشش طرح همیار مادر و کودک قرار گرفتند
کد خبر: 4215747
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۶

۳۰۹ مادر باردار البرزی تحت پوشش طرح همیار مادر و کودک قرار گرفتند

مدیرکل بهزیستی البرز از اجرای برنامه‌ها و طرح‌های متعدد در راستای توانمندسازی مادران و زنان باردار تحت پوشش این نهاد خبر داد و گفت: ۳۰۹ مادر باردار البرزی تحت پوشش طرح همیار مادر و کودک قرار گرفتند.

وجیهه محمدی‌فلاح، مدیرکل بهزیستی البرز

به گزارش ایکنا از البرز به نقل از روابط عمومی بهزیستی البرز، وجیهه محمدی‌فلاح، مدیرکل بهزیستی البرز، با اشاره به اجرای طرح همیار مادر و کودک اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق توانمندسازی مادران در ایجاد رابطه دلبسته ایمن با کودک است.

وی گفت: در این برنامه تلاش می‌شود نگرش مادران از مادر کامل به مادر کافی تغییر کند تا بتوانند سه مقوله مهم دلبستگی یعنی در دسترس بودن، پاسخگو بودن و حساس بودن را در رابطه با کودکش اجرا کنند.

محمدی‌فلاح تصریح کرد: این برنامه بر سلامت کودک متمرکز بوده و هدف آن کاهش عوامل خطرساز و افزایش عوامل مؤثر بر رشد مناسب کودک است که بیانگر اهمیت تجارب سال‌های اولیه در تحول کودک بوده است.

این مسئول تصریح کرد: طرح با عنوان همیار مادر و کودک که مخاطبان آن متشکل از مادران باردار یا مادران دارای کودکان صفر تا سه سال ساکن مناطق کم برخوردار و آسیب خیز هستند، توسط تسهیلگران محلی آموزش دیده در حال اجرا است که نتیجه اجرای این طرح برای ۳۰۹ نفر در قالب ۱۸ گروه بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان اضافه کرد: برش ابلاغی سازمان بهزیستی کشور برای اجرای طرح در البرز ۱۹۵ نفر بود که با تلاش کارشناسان موضوعی و همکاری موسسات و مراکز مجری این طرح برای تعداد ۳۰۹ نفر در قالب ۱۸ گروه اجرا شده است.

انتهای پیام
captcha