خدمت‌رسانی 23 کاروان سلامت در البرز
کد خبر: 4215745
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۷

خدمت‌رسانی 23 کاروان سلامت در البرز

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: ۲۳ کاروان سلامت به مناسبت هفته جهانی جمعیت هلال احمر راهی مناطق محروم و کم برخوردار این استان شدند.

هلال احمر

محمدباقر خلفی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، اظهار کرد: ۲۳ کاروان سلامت به مناسبت هفته جهانی جمعیت هلال احمر راهی مناطق محروم و کم برخوردار این استان شدند.

وی با اشاره به اینکه با اعزام این کاروان‌ها در هفت شعبه و ۹۹ خانه هلال خدمات غربالگری، تست فشار خون و تست قند خون برای ساکنان مناطق کم برخوردار انجام شد، افزود: طی این مدت پنج هزارو ۴۳۰ نفر با اعزام کاروان های پزشکی در خانه های هلال این استان خدمات غربالگری، تست فشارخون و تست قند خون دریافت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز بیان کرد: طی این مدت تعدادی تجهیزات پزشکی مانند ویلچر، کپسول اکسیژن و عصا توسط خیرین به بانک امانات جمعیت هلال احمر اهدا شد که در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

خلفی همچنین درباره فعالیت خانه‌های هلال افزود: اکنون بیش از هشت هزار داوطلب در۹۹ خانه هلال استان البرز با جمعیت هلال احمر همکاری دارند و در مواقع نیاز به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

به گفته وی ارتقای سطح آگاهی عمومی برای کاهش آسیب‌پذیری در برابر سوانح با رویکرد تاب‌آوری، توسعه ظرفیت‌های داوطلبانه در جوامع محلی و مسئولیت‌های اجتماعی از جمله اهداف فعالیت خانه‌های هلال است.

خلفی با اشاره به گسترش چتر فعالیت‌های امدادی در استان البرز گفت: امسال نیز خانه‌های هلال فعالیت خود را در زمینه‌های آموزشی، امدادی، فرهنگی، حمایتی و امثال آن در شعب کرج، ساوجبلاغ، نظر آباد، فردیس، اشتهارد و طالقان آغاز کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز افزود: خانه‌های هلال به عنوان پل ارتباطی بین هلال احمر و محرومان نقش موثری در محرومیت‌زدایی از مناطق کم برخوردار دارند. با تاسیس خانه‌های هلال به دنبال توسعه آموزش‌های امدادی و فرهنگ‌سازی در بین اقشار توانمند برای کمک به محرومان هستیم.

این مسئول گفت: عضوگیری برای فعالیت‌های آموزش همگانی، پاسخگویی به موقع و مناسب در زمان حوادث و مخاطرات، ایجاد بسترهای تاب‌آوری هرچه بیشتر جوانان از جمله اهداف راه‌اندازی خانه‌های هلال به شمار می‌رود.

انتهای پیام
captcha