کد خبر: 4104592
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸
از ابتدای سال انجام شد

خدمت‌رسانی 40 کاروان سلامت هلال‌ احمر در البرز

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر البرز گفت: ۴۰ کاروان سلامت هلال‌ احمر طی سال جاری با حضور در مناطق محروم و کم‌برخوردار این استان به مردم خدمات ارائه کردند.

هلال‌احمر

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌ احمر البرز، محمدباقر خلفی، مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر البرز با تبریک 14 آذرماه، روز جهانی داوطلب اظهار کرد: ۴۰ کاروان سلامت هلال‌ احمر طی سال جاری با حضور در مناطق محروم و کم‌برخوردار این استان به مردم خدمات ارائه کردند.

وی افزود: با اعزام این کاروان‌ها برای هشت هزار و ۸۳۵ نفر در خانه‌های هلال این استان خدمات غربالگری، تست فشارخون و تست قند خون انجام شده است.

این مسئول گفت: طرح پنجره‌های امید با عناوین حامیان سلامت و حامیان کرامت یکی دیگر از طرح‌های اجرا شده به‌منظور رفع نیازهای معیشتی، بهداشتی و درمانی با مشارکت خیرین است که امسال ۹ هزار و ۱۰۰ نفر از اقشار آسیب‌پذیر خدمات حمایتی درمانی ویژه دریافت کردند ضمن آنکه بسته‌های معیشتی و اقلام ضروری به آنها اهدا شد.

خلفی با اشاره به اینکه در طرح ارمغان مهر سال جاری نیز هلال‌ احمر استان البرز به ۷۵۴ دانش‌آموز نیازمند اقلام آموزشی اهدا کرد، گفت: امسال تعدادی تجهیزات پزشکی مانند ویلچر، کپسول اکسیژن و عصا توسط خیرین به بانک امانات جمعیت هلال احمر اهدا شد که در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت خانه‌های هلال پرداخت و افزود: ارتقای سطح آگاهی عمومی برای کاهش آسیب‌پذیری در برابر سوانح با رویکرد تاب‌آوری، توسعه ظرفیت‌های داوطلبانه در جوامع محلی و مسئولیت‌های اجتماعی از جمله اهداف فعالیت خانه‌های هلال است.

خلفی گفت: خانه‌های هلال فعالیت خود را در زمینه‌های آموزشی، امدادی، فرهنگی، حمایتی و امثال آن در شعب کرج، ساوجبلاغ، نظر آباد، فردیس، اشتهارد و طالقان آغاز کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر البرز افزود: خانه هلال پل ارتباطی است که می‌تواند نقش مؤثری در تأمین نیازهای اقشار آسیب‌پذیر و محرومان ایفا کند و فرصت مناسبی برای خدمات‌رسانی به مردم در نقاط محروم و دور افتاده است.

وی با بیان اینکه با تأسیس خانه‌های هلال به‌دنبال توسعه آموزش‌های امدادی و فرهنگ‌سازی در بین اقشار توانمند برای کمک به محرومان هستیم، اظهار کرد: عضوگیری برای فعالیت‌های آموزش همگانی، پاسخگویی به موقع و مناسب در زمان حوادث و مخاطرات، ایجاد بسترهای تاب‌آوری هرچه بیشتر جوانان از جمله اهداف راه‌اندازی خانه‌های هلال به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha