کد خبر: 4077671
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
در مؤسسه مشکات؛

نخبگان قرآنی از آموزش اساتید بین‌المللی قرآن بهره‌مند می‌شوند

دبیر اجرایی مسابقات قرآنی مؤسسه مشکات با اشاره به رویکرد این مرکز برای جذب جوانان به قرآن از اجرای طرح آموزش تخصصی نخبگان قرآنی تحت نظر اساتید برتر کشوری و بین‌المللی خبر داد.

حجت‌الاسلام «محمد گرمسیریان» دبیر اجرایی مسابقات قرآنی موسسه قرآنی مشکات

مؤسسه مشکات از روزهای اول، آموزش قرآن کریم در رشته‌های مختلف را به گروه‌های مختلف سنی و با بهره‌مندی از اساتید توانمند در دستور کار قرار داده است. این مرکز سه شعبه در البرز دارد و هر ساله مسابقات سراسری قرآن در دو بخش کشوری و بین‌المللی را برگزار می‌کند. در ادامه گفت‌وگوی ایکنا از البرز با حجت‌الاسلام محمد گرمسیریان، دبیر اجرایی مسابقات قرآنی این مؤسسه را می‌خوانیم:

ایکنا- مؤسسه قرآنی مشکات از چه سالی فعالیت خود را آغاز کرد؟

این مرکز از سال 96 فعالیت خود را با برپایی کلاس‌های قرآن در دفتر امام‌جمعه کوهسار با اجرای طرح قرآنی تبیان آغاز کرد. در این مؤسسه آموزش‌های تخصصی قرائت و حفظ قرآن توسط استاد محمدحسین سبزعلی در روزهای جمعه برای بانوان و آقایان ارائه می‌شد. از سال 98 فعالیت مؤسسه علاوه بر شعبه کوهسار در شعبه کرج، هشتگرد نیز آغاز شد و خوشبختانه به دلیل استقبال مخاطبان از استان‌های دیگر، علاوه بر کلاس‌های حضوری، کلاس‌ها به شکل مجازی نیز در حال برگزاری است تا قرآن‌آموزان از اقصی نقاط کشور بتوانند از آموزش‌های قرآنی بهره‌مند شوند.

ایکنا- چه رشته‌هایی در این مرکز به قرآن‌آموزان آموزش داده می‌شود؟

در حال حاضر کلاس‌های آموزش روخوانی، روان‌خوانی، ترتیل، تجوید و حفظ قرآن کریم ویژه بانوان و آقایان برگزار می‌شود و به‌زودی در شعبه هشتگرد برای نونهالان مهد قرآن تأسیس خواهد شد.

ایکنا- امسال مسابقات قرآنی مشکات به چه شکل و در چه رشته‌هایی برگزار شد؟

چهارمین دوره مسابقات کشوری و دومین دوره بین‌المللی مسابقات مشکات در رشته‌های حفظ 10 جزء، 20 جزء، 30 جزء و کل قرآن و ترتیل در گروه‌های سنی زیر 16 سال و بالای 16سال ویژه بانوان و آقایان و در رشته اذان و قرائت تقلیدی ویژه آقایان، برگزار شد. از 28 تیرماه، داوری مرحله اول برخی رشته‌ها همچون اذان و ترتیل آغاز و به‌دلیل حجم بالای آثار ارسالی داوری‌ها تا نیمه مرداد ادامه داشت. برای رشته‌های حفظ (10، 20 و 30 جزء) آزمون کتبی از یکم تا سوم مردادماه برگزار و داوری از هشتم تا 14مردادماه ادامه داشت.

در مجموع بیش از 13هزار نفر در این دوره از مسابقات شرکت کردند و از 65 کشور خارجی نیز در بخش بین‌الملل مسابقات ثبت‌نام‌کننده داشتیم. فینال این مسابقات نیمه مهرماه برگزار و مراسم اختتامیه و تقدیر از نفرات برتر نیز روز 22 مهرماه سال جاری همزمان با سالروز میلاد با سعادت پیامبر(ص) برگزار خواهد شد.

ایکنا- مؤسسه قرآنی مشکات برای جذب نوجوانان و جوانان به یادگیری قرآن کریم چه رویکردی دارد؟

یکی از رویکردهای مهم ما برای اینکه جوانان را به یادگیری قرآن تشویق کنیم استفاده از اساتید برتر کشوری و بین‌المللی و اجرای طرح‌های جدید قرآنی است. یکی از این طرح‌ها، آموزش تخصصی نخبگان قرآنی است و امسال پس از پایان مسابقات، 10 نفر برتر هر رشته در کلاس‌های آموزش تخصصی تحت نظر اساتید برتر کشوری و بین‌المللی آموزش می‌بینند. اساتیدی چون محمدحسین سعیدیان، محمدحسین سبزعلی، عباس امام‌جمعه، مهدی قره‌شیخلو احمد ابوالقاسمی و محمدرضا پورزرگری برای اجرای این طرح با مؤسسه همکاری دارند و در حال حاضر زیرساخت‌های این طرح مثل طراحی سایت آماده شده است که پس از برگزاری اختتامیه و مشخص‌ شدن نفرات برتر هر رشته آموزش‌های آنان شروع می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha