کد خبر: 4074359
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳
همزمان با آغاز ماه محرم؛

کاربران فضای مجازی مراقب کلاهبرداران باشند

رئیس پلیس فتای استان البرز به کاربران در خصوص کلاهبرداری‌های مختلف اینترنتی در ماه محرم هشدار داد.

پلیس فتا

به گزارش ایکنا از البرز، به نقل از روابط عمومی پلیس فتا، رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتای استان البرز در سخنانی اظهار کرد: برخی افراد در فضای مجازی تحت عنوان «نذری اینترنتی» از مردم کلاهبرداری می‌کنند که هوشیاری در مقابل ترفند این افراد ضروری است.

وی افزود: این افراد با انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت کمک‌های مردمی تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه در خلال عملیات پرداختی مردم حساب‌های آنان را رمز گشایی می‌کنند.

جلیلیان گفت: کاربران به‌ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند به صفحه‌های معتبر مراجعه کنند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند. این افراد با جلب اعتماد مردم در فضای مجازی با دریافت مبالغی به‌عنوان نذری و یا کمک به افراد نیازمند حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می‌کنند.

وی به یکی دیگر از جرائم سایبری درایام محرم اشاره کرد و افزود: رواج باج افزارها و افزایش سوءاستفاده‌های احتمالی در این ایام متصور است و این افراد با ارائه فایل‌ها و ادعیه‌های مذهبی برای دانلود که برخی از آنها آلوده به بدافزار بوده و به محض دانلود، به سیستم قربانی نفوذ کرده و اطلاعات کاربر را به سرقت می‌برند.

رئیس پلیس فتای استان البرز بیان کرد: کاربران باید نسبت به دریافت فایل‌ها از منابع نامعتبر دقت لازم را داشته باشند و از دانلود و نصب این‌گونه نرم‌افزارها خودداری کنند. کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha