کد خبر: 4059169
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷

رئیس پلیس فتای البرز گفت: هرگونه پیامک مبنی بر خرید و فروش حج تمتع جعلی است و متقاضیان برای کسب اطلاعات فقط به سامانه الکترونیکی سازمان حج وزیارت مراجعه کنند.

پلیس فتا

سرهنگ رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتای البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز گفت: با توجه به آغاز ثبت‌نام قطعی متقاضیان حج تمتع، شیادان سایبری با ترفندهای مختلف به این بهانه اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کنند.

وی اضافه کرد: کلاهبرداران در فضای مجازی تحت عنوان خرید و فروش و یا ثبت نام فیش حج از مردم کلاهبرداری می‌کنند که هوشیاری در مقابل این ترفند ضروری است.

جلیلیان گفت: این افراد با انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت وجه کرده ضمن آنکه در خلال عملیات پرداختی مردم حساب‌های آنان را رمز گشایی می‌کنند.

رئیس پلیس فتای البرز یادآور شد: مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند که کاربرانه باید با دقت در آدرس سایت اصلی دقت داشته باشند چرا که تمام سایت‌های معتبر و مهم از پروتکل https استفاده می‌شود.

این مسئول گفت: متقاضیان برای هرگونه ثبت‌نام و رزرو حج تمتع فقط از طریق سازمان حج و زیارت به نشانی اینترنتی https://tamatoreserve.haj.ir/Cpanel/HajKarevanList.aspx اقدام کنند.

این مقام انتظامی افزود: پرداخت هرگونه وجه فقط به صورت الکترونیکی از طریق سامانه حج و زیارت صورت می گیرد و تقاضای پرداخت هرگونه وجه برای ثبت‌نام به صورت نقد و یا ازطریق دستگاه پوز، خودپرداز و کارت به کارت جعلی است.

وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: