کد خبر: 4045228
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸

استاندار البرز گفت: تعداد سفرهای داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی بسیار قابل توجه بوده است از این رو باید آمادگی لازم را برای مواجهه با موج‌های احتمالی شیوع کرونا داشته باشیم.

کرونا

به گزارش ایکنا از البرز، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز یکشنبه، هفتم فروردین در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری فعالیت داشته باشند، افزود: با توجه به اینکه در فصول گرم سال قرار داریم، علاوه بر اینکه سیستم تهویه مدارس باید مورد استفاده قرار گیرد، می‌توان با باز گذاشتن در و پنجره‌ها از هوای آزاد نیز بهره برد.

وی افزود: طرح ویژه ساخت ۱۰۰ مدرسه در استان در مشارکت دولت و خیرین نیز باید به جد اجرایی شود و در این راستا ضرورت دارد که فرمانداران هر چه سریعتر اماکن مورد نظر را شناسایی و اعلام کنند.

عبداللهی با اشاره به وضعیت البرز در خصوص کرونا، گفت: اکنون شهرستان ساوجبلاغ در وضعیت آبی و شش شهرستان دیگر در وضعیت زرد قرار دارند ولی با توجه به اینکه سویه‌های جدیدی از کرونا در سایر کشورها مشاهده شده، نمی‌توان پایداری این شرایط را تضمین کرد.

این مسئول بیان کرد: ۹۴ درصد مردم استان دوز اول واکسن، ۸۹ درصد دوز دوم و ۴۹ درصد نیز دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند که باید این روند با آگاهی بخشی و اقناع‌سازی مردم همانند اوایل شیوع کرونا تسریع شود.

استاندار البرز گفت: تعداد سفرهای داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی بسیار قابل توجه بوده از این رو باید آمادگی لازم را برای مواجهه با موج‌های احتمالی شیوع کرونا داشته باشیم.

وی افزود: کرونا همچنان وجود دارد و نباید با عادی‌انگاری و تعلل در واکسیناسیون، سلامت خود و جامعه را به خطر اندازیم.

عبداللهی گفت: رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما باید مردم را از سویه‌های جدید و خطراتی که با عادی‌انگاری و عدم واکسیناسیون آنها را تهدید می‌کند، با خبر کنند.

وی افزود: در این راستا ائمه جمعه و جماعات و فضاهای تبلیغاتی شهر نیز تاثیر بسزایی در آگاهی بخشی به مردم دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: