کد خبر: 4044556
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶

مدیرعامل اتحادیه‌ مؤسسات قرآنی البرز گفت: قرار گرفتن مدرسین آنلاین قرآن در گروه فعالان مشاغل خانگی شرایطی را فراهم می‌کند که آنها بتوانند از تسهیلات مختلف استفاده کنند.

موسسات قرآنی

فرخ‌لقا پورمختار، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی فرهنگی قرآن و عترت استان البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز با اشاره به برنامه‌ها و طرح‌های حمایتی این اتحادیه از مؤسسات قرآنی، گفت: حدود چهار ماه است فعالیت خود را به‌عنوان مدیر اتحادیه قرآنی آغاز کرده‌ام. در این مدت دوره‌های مختلفی در حوزه تولید رسانه‌ای و محتوا برای توانمندسازی فعالان قرآنی برگزار کردیم تا با توجه به شیوع بیماری کرونا و آموزش فضای مجازی قرآن‌آموزان بتوانند از آموزش‌های نوین بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه نشست‌هایی نیز با حضور کارشنان بیمه و مالیات برگزار شد تا بتوانیم مشکلات جرائم مالیاتی و بیمه فعالان این حوزه را حل کنیم، افزود: پیگیر بیمه فعالان قرآنی در سامانه حمد و صندوق اقشاری هم هستمی تا بتوانیم 15 هزار فعال قرآنی استان را بیمه کنیم.

پورمختار تصریح کرد: در این مدت دوره آموزشی تفسیر قرآن با حضور 496 شرکت‌کننده برگزار شد و همچنین جلساتی را با مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز برای برنامه‌ریزی برنامه‌های قرآنی در سال 1401 تشکیل دادیم تا کارها و فعالیت‌های قرآنی با انسجام بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به برنامه اعطای وام به برخی از مؤسسات قرآنی، گفت: سعی کردیم برنامه اعطای وام به برخی از مؤسساتی که نیاز به این وام داشتند اجرایی کنیم و خوشبختانه توانستیم به تعدادی از مؤسسات اولویت‌دار وام دهیم.

این مسئول تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که در این مدت پیگیری شد قرار دادن مدرسین آنلاین قرآن در گروه فعالان مشاغل خانگی بود که با این اقدام آن‌ها می‌توانند از تسهیلات صندوق فعالان قرآنی استفاده کنند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی البرز بر ضرورت رونق مؤسسات قرآنی تأکید کرد و گفت: برگزاری مراسم قرآنی و مسابقات فصلی یکی از راه‌هایی است که می‌تواند فعالیت موسسات قرآنی را رونق دهند. بنابراین، به دنبال ایجاد سازوکاری هستیم که مؤسسات قرآنی بتوانند در هر فصل حداقل یک مسابقه برگزار کنند و جوایز آن هم با همکاری اداره‌کل تبلیغات اسلامی تهیه شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر اطلاعات 32 مؤسسه قرآنی البرز در سامانه اطلس ملی ثبت شده‌ است، افزود: این سامانه شبیه سامانه 118 بوده و هر متقاضی آموزش قرآن هر کجا که هست می‌تواند با تماس با این سامانه، اطلاعات نزدیک‌ترین مؤسسه قرآنی به منزلش را پیدا کند. این سامانه از دو سال پیش راه‌اندازی شده بود اما برای مدتی غیرفعال شد که خوشبختانه از دو ماه پیش دوباره فعالیتش را آغاز کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: