کد خبر: 3962176
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
رئیس سازمان بسیج رسانه البرز از فعالان رسانه‌ای خواست تا از گمانه‌زنی در خصوص رد و یا تأیید صلاحیت‌ها دوری کنند تا فضای استان برای برگزاری انتخابات، فضایی توأم با آرامش و در مسیر قانونی باشد.

رسانه‌ها درباره تایید صلاحیت‌ها گمانه‌زنی نکنند

سیدمحمدرضا موسوی‌زاده، رئیس سازمان بسیج رسانه البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، اظهار کرد:‌ انتخابات پیش‌رو که یکی از مهمترین انتخابات کشور در برهه‌ای حساس برگزار می‌شود، نیازمند آرامش برای انتخاب اصلح است.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری به‌عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور و همچنین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به‌عنوان نهادهای تصمیم‌گیری در روستا و شهرها، انتخاباتی پراهمیت است که همه فعالان سیاسی، اجتماعی و رسانه‌ای باید به این موضوع توجه داشته و در راستای تقویت مشارکت حداکثری شهروندان اقدام کنند.

موسوی‌زاده با اشاره به قرار داشتن در زمان بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی ششمین دوره شورای اسلامی شهر گفت: اینکه عده‌ای به گمانه‌زنی در خصوص رد و یا تأیید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی می‌پردازند، امری غیرواقعی است، چراکه هنوز زمان زیادی تا اعلام نتایج تأیید صلاحیت‌ها باقی مانده است.

وی ادامه داد: زمان اعلام قطعی نامزدهای انتخاباتی یک هفته پیش از برگزاری انتخابات است که قانون مسیر مشخصی را برای افرادی که به هر شکل صلاحیت آنان در این بخش احراز نمی‌شود، در نظر گرفته که افراد می‌توانند از این مسیر، موضوعات خود را پیگیری کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز اضافه کرد: اینکه عده‌ای که در زمان تقریبا دو ماه باقی‌مانده برای اعلام صلاحیت‌های قطعی نامزدهای انتخاباتی شورای شهر، اقدام به گمانه‌زنی در خصوص تأیید و یا رد صلاحیت افراد می‌کنند، امری خارج از عرف برگزاری انتخابات است.

وی بیان کرد: فعالان رسانه‌ای و شبکه‌های مجازی استان البرز که سابقه آنان نشان می‌دهد در ‌برهه‌های حساس، اقدامات قابل توجه و در راستای تقویب نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته‌اند، اکنون و در این برهه زمانی به وظیفه خود عمل کرده و در راستای مشارکت حداکثری شهروندان در انتخابات اقدام خواهند کرد.

این مسئول با اشاره به روند قانونی بررسی صلاحیت‌ها در شهرستان و حضور افرادی با سابقه درخشان در این حوزه، اظهار کرد: یقینا هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان هم که اعضا و رؤسای آنان از معتمدان خوش‌نام و با سابقه روشن هستند، قانون را مد نظر قرار خواهند داد.

موسوی‌زاده تصریح کرد: همان‌گونه که نماینده ولی فقیه در استان در خطبه‌های گذشته خود به این موضوع اشاره کرده است، هیئت اجرایی و نظارت، در رد و یا تأیید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی، دین خود را به دنیای دیگران نخواهند فروخت.

وی در پایان از کلیه فعالان رسانه‌ای خواست تا از گمانه‌زنی در خصوص رد و یا تأیید صلاحیت‌ها دوری کنند تا فضای استان برای برگزاری انتخابات، فضایی توأم با آرامش و در مسیر قانونی باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: