کد خبر: 3936649
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
دبیر ستاد آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد البرز بیان کرد: همزمان با پنجمین روز از هفته بسیج و با کمک خیرین، برای آزادی گروهی از زندانیان جرایم غیرعمد این استان اقدام خواهد شد.

زندانیان جرائم غیرعمد در البرز آزاد می‌شوند

به گزارش ایکنا، به نقل از ستاد آزادسازی زندانیان البرز، حسین عسکری، دبیر ستاد آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد البرز، اظهار کرد: کمک به زندانیان غیرعمد اقدامی اسلامی و انسانی است که در این مرحله از کمک‌های مؤمنانه با جدیت تمام دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه همزمان با پنجمین روز از هفته بسیج در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اقدام خواهد شد، اظهار کرد: فرهنگ اثرگذار آزادی زندانیان جرایم غیرعمد برگرفته از سیره با برکت رسول رحمت و مهربانی و اهل بیت گرامی‌اش است و این سنت حسنه در این روزهای سخت کرونایی می‌تواند بخشی از رنج‌های خانواده‌های درگیر با این مسئله را التیام بخشد.

این مسئول بیان کرد: بر همین مبنا، ستادی تحت عنوان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ذیل ستاد نهضت کمک‌های مؤمنانه با مسئولیت فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع)، قائم مقامی، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی و دبیر سازمان بسیج حقوقدانان استان البرز شکل گرفته است که 20 نهاد و سازمان هم ذیل کمیته‌های مشاوره و حمایت حقوقی، صیانت، فرهنگی و اطلاع‌رسانی و کمک‌های مؤمنانه، یاری‌رسان اقدامات کمی و کیفی این ستاد هستند.

عسکری در تشریح مرحله نخست آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: مرحله نخست این آزادسازی با مشارکت گسترده مرکز نیکوکاری اتاق اصناف استان البرز و همراهی گروهی از نیکوکاران صنوف مختلف استان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: براین اساس گروهی از زندانیان به‌مناسبت میلاد امام یازدهم شیعیان و هفته مبارک بسیج آزاد شده و به آغوش خانواده‌های خود باز می‌گردند.

این مسئول بیان کرد: روند آزادسازی زندانیان تا پایان سال ۱۳۹۹ در سه مرحله دیگر با نقش‌آفرینی نهادها و سازمان‌های مرتبط با این امر با قوت ادامه خواهد داشت.

دبیر ستاد آزادسازی زندانیان استان البرز در پایان از خیرین و نیکوکاران دعوت کرد که در این امر حسنه اسلامی و انسانی مشارکت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: