کد خبر: 3889936
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: به منظور آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ مهدوی طرح آموزش مجازی مهدویت برای دانش‌آموزان این استان درحال اجرا است.

اجرای طرح آموزش مجازی «مهدویت» برای دانش‌آموزان البرزی

فرشته فهمیده، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز با اشاره به اینکه به منظور آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ مهدوی طرح آموزش مجازی مهدویت برای دانش‌آموزان این استان درحال اجرا است، اظهارکرد: دراین اقدام فرهنگی دانش‌آموزان با معارف مهدوی و همچنین شناسایی آسیب‌های این عرصه آشنا می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف ما در دوره غیبت شناخت حضرت ولی‌عصر(عج) است زیرا معرفت امام باعث نجات ما از گمراهی می‌شود.
فهمیده با بیان اینکه همچنین زمینه‌سازی برای ظهوراز دیگر وظایف ما در دوران غیبت است، یادآورشد: کارشناسان دراین طرح از شناخت امام زمان(عج)، سبک زندگی مهدوی، سخنان و سفارش‌های ولی‌عصر(ع)، خواسته‌ها و انتظارات آن حضرت از ما و نگاه ادیان به موضوع مهدویت برای دانش‌آموزان مطالب لازم را عنوان می‌کنند.
وی تصریح کرد: آسیب‌شناسی در عرصه مهدویت از دیگر محورهای این طرح آموزشی - فرهنگی برای دانش‌آموزان است.
فهمیده با اشاره به اینکه اجرای طرح مهدویت برای دانش‌آموزان درخانه و مدرسه همدلی، همبستگی و فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی و گروهی را رقم می‌زند، افزود: همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸، طرح سه شنبه‌های مهدوی به صورت خودجوش درمدارس استان البرزآغاز شد و تا قبل از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع بیماری کرونا ادامه داشت.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزعنوان کرد: اجرای این طرح به ویژه در مدارس موجب چشاندن طعم زندگی مهدوی به جامعه از جمله دربین آینده‌سازان ایران اسلامی می‌شود.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص مهدویت‌شناسی، افزود: اجرای طرح مهدویت موجب می‌شود دانش‌آموزان با وظایف فردی و اجتماعی خود در زمینه انتظار مهدوی شناخت بیشتری پیدا کنند.
فهمیده از این طرح به عنوان یک جهاد یاد کرد و ادامه داد: این حرکت درترویج فرهنگ مهدوی و معنویت درکانون خانواده و اجتماع تاثیرگذار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: