کد خبر: 3871916
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
گروه معارف ــ رئیس جهاددانشگاهی استان البرز گفت: فرهنگ شهادت چیزی جز رها شدن از تعلقات دنیوی و کسب رضوان الهی نیست؛ این فرهنگ است که جامعه را به کمال می‌رساند.

ترویج فرهنگ شهادت جامعه را به کمال می‌رساند

به گزارش ایکنا از البرز، احمدرضا فیروزی، رئیس جهاددانشگاهی استان البرز، 25دی در دیدار با خانواده شهیدان داستان گفت: عزت و سربلندی، آرامش، امنیت و اقتدار کشور مدیون خون شهدا و حماسه آفرینی آنهاست.
وی افزود: خانواده شهدا با شکیبایی و فداکاری و پشتیبانی از آرمان‌ها نقش موثری در پیشبرد امور و استمرار انقلاب دارند. دعای خیر آنها باعث روحیه و امید در جامعه و مسئولان می‌شود و راهگشا و حلال مشکلات است.
فیروزی خاطرنشان کرد: جایگاه شهدا بین مردم جایگاهی مستحکم است و با وجود مشکلات اقتصادی و برخی نارضایتی‌ها مردم تشخیص درستی دارند و تشییع باشکوه شهید سلیمانی کاملا بر این حقیقت صحه گذاشت.
این مسئول بیان کرد: ما وظیفه سنگینی در برابر این همه ایثار و مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران داریم و فقط با کارهای خوب و خداپسندانه در جامعه است که می‌توانیم این راه را ادامه دهیم.
رئیس جهاددانشگاهی استان البرز گفت: آنچه باید مورد توجه ما باشد فرهنگ شهادت است؛ افرادی که در این راه قدم برداشتند با رهایی از تمام تعلقات دنیایی، جان خود را با خدا معامله کردند و رضوان الهی را خریدند.
فیروزی ادامه داد: فرهنگ شهادت چیزی جز رها شدن از تعلقات دنیوی و کسب رضوان الهی نیست؛ این فرهنگ است که جامعه را به کمال می‌رساند.
وی خاطرنشان کرد: این فرهنگ را در قاموس دنیایی و با عقل و منطق نمی‌شود درک کرد. باید با متر و قاعده خودش به این موضوع نگاه کنیم.
فیرزوی یادآور شد: امید است با دعای خیر شما مادران شهید و خانواده شهدا مشکلات کشور و مردم مرتفع شود و بتوانیم برای مردم قدرشناس و نجیب کشور خادمان خوبی باشیم.
سعید قاسمی جیردهی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد البرز نیز در پایان این دیدار گفت: دیدار با خانواده شهدا و قدردانی از این خانواده‌ها حداقل وظیفه است و باید پشتوانه وجدانی برای همه مردم به وجود بیاید؛ مخصوصا ارگان‌هایی که وظیفه‌ای بردوششان است و کاری انجام می‌دهند افکار و عملکردهایشان با پشتوانه فکری، اخلاقی و انسانی با نفرات ارزشمند مانند خانواده شهدا به روز می‌شود؛ علی رغم مسائل بیرونی اهرم‌های اتکا خانواده‌های شهدا هستند.
وی در پایان گفت: ما باید در هر موقعیت کاری و انسانی که هستیم ضرورت‌ها را درک کنیم و در راه درست قدم برداریم و درست در مسیری که دل در گروخون این شهدا دارند گام برداریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: