کد خبر: 3869885
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
گروه فرهنگی ــ معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز گفت: پویش ملی دانش‌آموزی سپاس سردار با عنوان «منم یک حاج قاسم دیگر» در مدارس این استان کلید خورد.

اجرای پویش «منم یک حاج قاسم» دیگر در مدارس البرز

فرشته فهمیده، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز در گفت‌و‌گو با ایکنا از البرز، اظهار کرد: پویش ملی دانش‌آموزی سپاس سردار با عنوان «منم یک حاج قاسم دیگر» در مدارس این استان کلید خورد.

وی افزود: این پویش به منظورثبت احساسات و اندیشه دانش‌آموزان و الگوپذیری از آن شهید والامقام در مدارس استان البرزاجرایی شده است.

این مسئول بیان کرد: شهادت جانسوز سرباز فداکاراسلام، سرداردلاور سپهبد حاج قاسم سلیمانی، به دست دولت تروریستی آمریکا باردیگر پرده از چهره کریه و ددمنشانه آمریکای جنایتکار و دشمنان این ملت برداشت و موجی از اندوه در غم از دست دادن این اسوه شهامت، شجاعت و مردانگی و نفرت علیه نظام سلطه ایجاد کرد.

فهمیده یادآور شد: سردار حاج قاسم سلیمانی، اسوه ایمان، ایثار، ولایت‌پذیری و نمونه‌ای از تربیت شدگان مکتب جهاد و مقاومت بود که چهار دهه از عمر با برکت خود را صرف جهاد و مبارزه نمود، اینک به پاس این سال‌ها مجاهدت مخلصانه، در بهشت جاودان الهی در کنار دوستان شهیدش «عند ربهم یرزقون» است. نام زیبای این شهید سرافراز در حال حاضر به رمز عملیات نابودی نظام سلطه و در راس آن آمریکا و اسراییل تبدیل شده است.

وی با اشاره اینکه این پویش درقالب دلنوشته‌های دانش‌آموزان البرزی خطاب به سردار سپهبد شهید حاج قاسم‌سلیمانی برگزار می‌شود، افزود: دانش‌آموزان می‌توانند آثار خود را در قالب نمون برگ ارسالی به مدارس با خط خوش و خوانا دریک صفحه و حداکثر در ۱۲ سطر به نگارش درآورند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزادامه داد: دانش آموزان تا ۳۰ دی ماه ۹۸ فرصت دارند از طریق مربی آموزشگاه به سازمان دانش آموزی شهرستان و یا منطقه ارائه دهند.

وی تصریح کرد: پس ازداوری آثار منتخب مدارس تا ۱۰ بهمن ماه به دبیرخانه این پویش مستقر در سازمان دانش‌آموزی استان البرز ارسال کنند. سازمان دانش‌آموزی کشورآثار برترد انش‌آموزان را در قالب یک کتاب نفیس منتشر و رونمایی از آن نیز در چهلمین روز شهادت آن سردار بزرگ انجام می‌شود.

فهمیده تأکید کرد: از دلنوشته‌های برتر دانش‌آموزان در این پویش ملی در دهه مبارک فجر تجلیل می‌شود.

یادآور می‌شود بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپاد آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: