میزبانی امامزاده عبدالله محمدشهر کرج از محفل انس با قرآن
کد خبر: 4215758
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶

میزبانی امامزاده عبدالله محمدشهر کرج از محفل انس با قرآن

مدیر آستان امامزاده عبدالله محمدشهر کرج به برپایی محفل انس با قرآن در این امامزاده خبر داد و گفت: این مراسم نورانی روز پنج‌شنبه، 27 اردیبهشت ساعت 18 برگزار خواهد شد.

محفل انس با قرآن

حجت‌الاسلام مهدی انصاری، مدیر آستان امامزاده عبدالله محمدشهر کرج در گفت‌وگو با ایکنا از البرز با بیان اینکه اول لغایت یازدهم ماه ذیقعده، از ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) تا ولادت امام رضا(ع) به عنوان «دهه کرامت» نامگذاری شده است، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های متعدد مردمی به منظور بزرگداشت باشکوه دهه کرامت در بازه زمانی ۲۱ لغایت ۳۱ اردیبهشت سال جاری در این امامزاده انجام شده است.

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه از بهترین مکان‌ها برای برگزاری جشن‌های مردمی دهه کرامت هستند، افزود: این ایام فرصت مناسبی برای برگزاری جشن‌های مردمی با محوریت اهل بیت(ع) است.

این مسئول با اشاره به اینکه برگزاری جشن‌های متعدد، راه‌اندازی کاروان‌های شادی و پخش صلوات خاصه امام رضا(ع) از بلندگوهای امامزاده، قرائت زیارت امین الله، توزیع بسته‌های معیشتی، مسابقات فرهنگی و هنری و نیز آذین‌بندی و چراغانی آستان مقدس امامزاده عبدالله از جمله برنامه‌هایی است که به این مناسب تدارک دیده شده است، گفت: نشست‌های بصیرتی و تبیینی با تاسی از سیره امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و نشست‌های مادرانه با موضوع بررسی مسائل و نیازهای دختران نوجوان نیز اجرا می‌شود.

انصاری در ادامه به برپایی محفل انس با قرآن در این امامزاده خبر داد و گفت: این مراسم نورانی روز پنج‌شنبه، 27 اردیبهشت ساعت 18 با حضور 120 نفر دانش‌آموزان قرآنی پسر به همراه خانواده هایشان برگزار خواهد شد که در این مراسم از قرائت قاریان نوجوان بهره می‌بریم.

مدیر آستان امامزاده عبدالله محمدشهر کرج در بخش دیگری از صحبت هایش به برگزاری جشن روز دختر نیز اشاره کرد و گفت: این جشن همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) برگزار شد و 150 دختر به صورت اختصاصی از ساعت 9 صبح الی 17 عصر در این امامزاده حضور داشتند و از برنامه‌های مختلف شامل پذیرایی، مسابقه، قرائت قرآن، مشاوره، مولودی خوانی و ... بهره‌مند شدند.

این مسئول در پایان با تاکید بر اینکه دختران و زنان ايران اسلامی با وجود الگوهایی مانند فاطمه زهرا (س) و حضرت معصومه (س) اجازه استحاله فرهنگی دشمن را نمی‌دهند، گفت: تصور اشتباهی است که اسلام و سیره معصومین(ع) را منحصر به همان اعصار نخستین و دوران حیات آن‌ها بدانیم و حال آن که همه‌ زوایای سیره زندگی اهل بیت(ع) برای همه ما سرشار از درس‌های سعادت در دنیا و آخرت است.

 

انتهای پیام
captcha