کد خبر: 4059340
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲

هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان البرز با انتشار فراخوان فعالیت خود را آغاز کرد و از خبرنگاران و اصحاب رسانه درخواست شد تا آثار خود را به ابن جشنواره ارسال کنند.

هفتمین جشنواره رسانه‌ای «ابوذر»

محمدرضا موسوی‌زاده، رئیس بسیج رسانه استان البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، اظهار کرد: هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در این استان در ۱۳ محور برگزار می‌شود که نسبت به سال گذشته سه محور مدیریت شهری، محیط زیست و میراث فرهنگی به آن اضافه شده است.

وی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در البرز می‌توانند آثار خود را در ۱۱ قالب گزارش تحقیقی و تحلیلی، گزارش خبری، یادداشت و سرمقاله، تیتر، اینفوگرافی، موشن‌گرافی، عکس، کلیپ و گزارش ویدئویی، مستند و پادکست به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

این مسئول با بیان اینکه برای ارسال آثار این جشنواره از سوی بسیج رسانه سامانه‌ای در فضای مجازی بارگذاری شده است، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به این سامانه کشوری ارسال کنند تا ضمن بررسی آثار در سطح استانی در سطح کشوری نیز مورد بررسی قرار گیرد.

موسوی‌زاده، محورهای جشنواره را شامل شعار سال مقام معظم رهبری، جهاد تبیین، پیوند رسانه و صنعت، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، دستاوردهای انقلاب اسلامی، بسیج و حوزه‌های اقدام، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مکتب شهید سلیمانی، امید و نشاط‌آفرینی، خانواده، جامعه و فرزندآوری، سبک زندگی ایرانی اسلامی، مدیریت شهری، محیط زیست و البرزشناسی(میراث فرهنگی) بیان کرد.

وی اضافه کرد: امسال برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره شورای سیاستگذاری تعریف شد تا از دل این شورا دبیر و داوران جشنواره انتخاب شوند که در این شورای سیاستگذاری مسئول فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و پیشکسوتان عرصه رسانه عضویت دارند.

رئیس بسیج رسانه استان البرز با اشاره به اینکه در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری دبیر و داوران جشنواره انتخاب خواهند شد، گفت: برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره شعار «رسانه برای رسانه» را انتخاب کردیم تا کمترین خطا در داوری‌ها به‌وجود آید و سیاست‌های جشنواره را در استان با سیاست‌های رسانه‌ای پیش ببرند.

وی گفت: علاقه‌مندان به شرکت در هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر می‌توانند آثار خود را تا اول دی‌ماه سال جاری به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده و در نیمه دی‌ماه نیز آیین پایانی جشنواره با معرفی برترین‌ها برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: