کد خبر: 3988846
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: امیدواریم هرچه زودتر مشکلات بیمارستان امام خمینی(ره) به صورت قانونی رفع شود و مردم استان بتوانند از ظرفیت درمانی این بیمارستان مثل گذشته بهره‌مند شوند.

ظرفیت بیمارستان امام خمینی(ره) برای درمان بیماران کرونایی به کار گرفته شود

به گزارش ایکنا از البرز، محمد فتحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به کلیپ منتشر شده از بیمارستان امام خمینی(ره) کرج، اظهار کرد: باتوجه به اینکه سهامداران اصلی بیمارستان امام خمینی(ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز بوده و این بیمارستان متعلق به دانشگاه نیست و دانشگاه با تمام ظرفیت تخت‌های بیمارستانی و کادر درمان خود به حول قوه الهی توانسته خدمات مطلوبی را به بیماران و مراجعان داشته باشد علی‌رغم اینکه موج پنجم بسیار شدیدتر از موج‎های قبلی بوده، در خدمات دانشگاه خللی نبوده است.

وی افزود: مکاتبات و پیگیری‌های لازم با مقامات استان برای اینکه بتوانیم از ظرفیت درمانی این بیمارستان در جهت ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا استفاده کنیم، انجام شده است. امیدواریم موانع قانونی آن با همت مسئولان مربوطه رفع شود تا این بیمارستان نیز به‌عنوان پشتیبان دانشگاه قرار گیرد.

فتحی یادآور شد: اضافه‌ شدن فضای درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) در شرایط کنونی بیماری کرونا حتی به‌صورت موقتی بسیار مؤثر خواهد بود و طی مکاتبه‌ای که دانشگاه با استانداری البرز در این خصوص انجام داده و پیشنهاد شده است تا در صورت نیاز و تا زمان فروکش شدن بیماری در استان، بیمارستان امام خمینی(ره) با تمام تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی به‌صورت موقت در اختیار دانشگاه قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: نیروهای بهداشت و درمان بیش از ۱۷ ماه در حال مبارزه بی‌امان با این بیماری در استان هستند و اکنون در موج پنجم کرونا و سویه جدید دلتا فشار و سختی زیادی را متحمل می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: امیدواریم هر چه زودتر مشکلات این بیمارستان به‌ صورت قانونی رفع شود و مردم استان بتوانند از ظرفیت درمانی این بیمارستان مثل گذشته بهره‌مند شوند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: