کد خبر: 3971478
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت البرز خواستار حمایت خیران و واقفان از مؤسسات و خانه‌های قرآن شد و گفت: در ایام کرونا ۷۰ درصد مؤسسات قرآنی استان تعطیل شدند.

تعطیلی 70 درصد موسسات قرآنی البرز / با مالتان به رونق قرآن کمک کنید

حسین قضاتلو، مدیرعامل اتحادیه‌ مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، نداشتن مکان مستقل و فضای مناسب آموزشی را یکی از مهم‌ترین مشکلات مؤسسات و خانه‌های قرآن البرز ذکر کرد و گفت: امسال در شرایط کرونا، ۲۵۰ مؤسسه این استان به ۷۴ مؤسسه تقلیل یافت. بسیاری از مؤسسات وسایلشان را جمع‌آوری و به اماکنی مانند مساجد به صورت امانت سپردند و صرفاً در فضای مجازی فعالند. این تعداد مؤسسه‌ای که امکان حیات پیدا کردند به دلیل داشتن مکان ثابت است، چون مجبور به پرداخت اجاره‌بها نیستند.

وی خواستار حمایت خیران و واقفان از مؤسسات و خانه‌های قرآن استان شد و افزود: در حال حاضر که به دلیل شیوع کروناویروس فعالیت‌ها و آموزش‌های حضوری مؤسسات و خانه‌های قرآن تعطیل است و اکثر این فعالیت‌ها در بستر فضای مجازی برگزار می‌شوند مشکل مؤسسات و خانه‌های قرآن از نظر مکانی زیاد به چشم نمی‌آید اما پس از کرونا با موجی از مشکلات مؤسسات و خانه‌های قرآن استان از لحاظ نداشتن مکان مستقل و فضای مناسب آموزشی مواجه خواهیم بود.

این مسئول اضافه کرد: متأسفانه طی دو سال اخیر و در جریان کرونا که مشکلات اقتصادی بیشتر شد اجاره‌بها و رهن ساختمان‌ها نیز در حد بسیار چشمگیری بالا رفت و این باعث شد بسیاری از مدیران مؤسسات قرآنی توانایی پرداخت اجاره‌بها را نداشته باشند و حتی برخی از مدیران مؤسسات قرآنی وسایل و تجهیزات آموزشی را در منازل خود نگهداری می‌کنند و مکان‌های استیجاری را به خاطر عدم توانایی در پرداخت اجاره‌بها تخلیه کرده‌اند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت البرز با تاکید بر اینکه مؤسسات و خانه‌های قرآنی به دلیل محروم بودن از حمایت‌های دولتی نیازمند مساعدت و حمایت از جانب خیران، نیکوکاران و واقفان هستند، اظهار کرد: می‌طلبد برای جلوگیری از تعطیل شدن فعالیت مؤسسات و خانه‌های قرآن خیران و نیکوکاران پای کار بیایند.

وی در بخشی از سخنانش به حمایت‌های اتحادیه قرآنی البرز از مؤسسات و خانه‌های قرآن استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه تعطیلی کلاس‌های حضوری مؤسسات قرآنی به دلیل شیوع کرونا باعث شد این مؤسسات از نظر مالی با مشکل جدی مواجه شوند اتحادیه تلاش خود برای کمک به مدیران و مربیان و فعالان قرآنی را به کار گرفت و طی چند مرحله بسته‌های معیشتی را که با مشارکت مؤسسات قرآنی و خیرین جمع‌آوری شد را بین فعالان قرآنی نیازمند توزیع کرد.

قضاتلو با بیان اینکه همچنین 100بسته نیز از طریق بنیاد احسان ستاد اجرای فرمان امام(ره) به خانواده‌های بی‌بضاعت قرآنی اهدا شده است، افزود: در هر شهرستانی یک بنیاد احسان ایجاد شده است و اتحادیه قرآنی فضایی را از طریق کمیته امداد با نام مرکز نیکوکاری هم‌اندیشان ایجاد کرده است تا از طریق کمیته امداد نیز بتوانیم به بعضی از ایتام بی‌سرپرست و بدسرپرست کمک کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: