کد خبر: 3901046
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز از برگزاری نماز عید فطر در استان خبر داد و گفت: روحانیون و هیئت امنای مساجد سعی کنند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نماز عید فطر را در محیط باز اطراف مسجد و خیابان‌ها برگزار کنند.

نماز عیدفطر در البرز برگزار می‌شود

حجت الاسلام مهدی ولایی‌برحق، مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز در گفت‌و‌گو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: ۳۰ روز بندگی و اطاعت خداوند متعال بهترین فرصت برای مردم شریف استان البرز بود تا بعد از گذراندن همه این سختی‌ها مهلت توجه و خلوت معنوی را پیدا نمایند.
وی در ادامه خطاب به روحانیون و ائمه جماعات و ضمن تاکید بر اقامه باشکوه نماز عید فطر، افزود: نماز عید فطر تجلی و شکرانه عبادت این ایام بوده و نشان وحدت و همدلی مسلمانان است؛ لذا روحانیون و هیات امنای مساجد سعی کنند با توجه به استحباب وارده و از طرف دیگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نماز عید فطر را در محیط باز اطراف مسجد و خیابان‌ها برگزار کنند.
ولایی‌برحق از برگزاری نماز عید فطر در استان البرز خبرداد و گفت: در استان البرز نیز برنامه نماز عید مانند سایر استان‌ها برگزار می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز با اشاره به مسئله مهم ویروس منحوس کرونا در روند اجرای برنامه‌های فرهنگی گفت: معاندان در ابتدا بر این بودند که کلا برنامه‌های دینی مساجد با شیوع کرونا تعطیل می‌شود و این را فرصتی برای پیشروی اهداف نحس خود برمی‌شماردند.
این مسئول بیان کرد: تغییر حرکت مساجد با جلوداری طلاب و همچنین همه گروه های جهادی جهت دفاع از سلامت مردم استان البرز و همچنین مشارکت در طرح بزرگ مواسات همه نقشه‌های پلیدان را برهم زده و همچون موجی خروشان در جبهه سلامت مردم جانانه پیشروی کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز در خصوص زکات فطره گفت: مردم شریف استان می‌توانند زکات فطره و کفارات خود را در مساجد و محل برگزاری نماز عید فطر تحویل دهند.
وی همچنین گفت: با همین اراده و وحدت مردم در مساجد و محل‌های مشخص استان البرز، نماز با شکوه عید فطر را برگزار می‌کنند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی صدای همدلی و جشن بندگی را به کل جهان خواهند رساند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: