کد خبر: 3850923
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
گروه اجتماعی- پیاده روی جاماندگان اربعین در استان البرز همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

پیاده‌روی جاماندگان اربعین در البرز برگزار شد

به گزارش ایکنا از البرز، هیئت‌های عزاداران البرزی،27مهرماه همزمان با اربعین حسینی با حضور در آستان امامزادگان به سوگواری برای سرور و سالاران شهیدان پرداختند.
اجتماع هیئت‌های عزاداری به صورت متمرکز در آستان مقدس امامزاده محمد(ع) وسکینه خاتون(س) حصارک کرج برپا شد.
عزاداران حسینی از صبح امروز پیاده‌روی خود را در دو مسیر جداگانه میانجاده و میدان دانشگاه حصارک به سمت آستان مقدس امامزادگان آغاز کردند.
مداحان نیز برای سوگواران به مداحی پرداختند و در ادامه زیارت امام حسین(ع) قرائت شد.
بسیاری از شهروندان کرجی نیز با پخت نذری از عزاداران و سوگواران حسینی پذیرایی کرده و ارادت خود به خاندان عصت و طهارت(ع) را نشان دادند.
پیش از این غفور قاسمپور، فرماندار کرج از رشد پنج برابری نذورات مردمی برای برگزاری هرچه باشکوه اربعین حسینی خبر داد و گفته بود؛ به منظور برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم راهپیمایی اربعین با هم افزایی صورت گرفته همه نذورات نقدی و غیرنقدی شهروندان فهیم و بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و ادارات شهرستان جمع‌آوری و در حساب ستاد اربعین شهرستان کرج متمرکز شده است.
فرماندار کرج همچنین گفته بود؛ حدوداً ۵۰۰ میلیون تومان نذورات در شهرستان کرج جمع‌آوری شده که برابر جدول زمانبندی با نظارت مستقیم ستاد شهرستان، صرف تجهیز و تأمین اقلام مورد نیاز درموکب ها خواهد شد.
گفتنی‌است؛ تجمع بزرگ عزاداری اربعین حسینی به همت ستاد برگزاری مراسمات فرهنگی و مذهبی غرب کرج و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: