کد خبر: 4221548
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷

برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در 12 بقعه متبرکه البرز

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با تبریک فرارسیدن روز عرفه، گفت: مراسم پرفیض قرائت دعای عرفه در 12 بقعه متبرکه این استان برگزار می‌شود.

دعای عرفه

حجت‌الاسلام والمسلمین علی دشتکی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز از برگزاری مراسم پرفیض قرائت دعای عرفه در 12 بقعه متبرکه استان خبر داد و گفت: عرفه یکی از شاخص ترین مناسبت‌ها در فرهنگ دینی ما برای ارتباط با خداوند متعال و حرکت در مسیر عبودیت و تسلیم شدن در برابر خداوند است.

وی گفت: روز عرفه روز سرسپردگی به خداوند متعال است و ما انسان ها در این روز با نصب‌العین قراردادن سنت‌های پیامبران الهی همواره به خداوند یکتا بیش از پیش نزدیک می‌شویم و با قرارگرفتن در مسیر تقوا و پیروی از سیره علمی اولیا و انبیای الهی مسیر زندگی خود را روز به روز بهتر رقم می‌زنیم.

دشتکی با بیان اینکه عرفه روز خدایی‌شدن است، افزود: در این روز به طلب مغفرت بسیار سفارش شده و شب و روز این ایام متبرک در اسلام جایگاه مقدس و ویژه ای دارد و فلسفه روز عرفه افزایش آگاهی و شناخت و بصیرت دینی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز در ادامه فرارسیدن عید سعید قربان را نیز تبریک گفت و اظهار کرد: مهمترین پیام این روز ایثار، فداکاری، گذشت، وحدت، اطاعت فرزند از والدین و اطاعت فرمان پروردگار بدون قید و شرط توسط بندگان مخلص و صالح است.

وی یکی از برنامه‌ها در روز عید سعید قربان را «نذر قربانی» دانست و گفت: به همین منظور پویش «نذر قربانی» با محوریت بقاع متبرکه البرز راه‌اندازی شده تا با کمک خیرین و زائران و مجاوران بقاع متبرکه تعدادی بسته گوشت نذری به افراد کم‌برخوردار اهدا شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز توضیح داد: به همین منظور در نظر داریم تا بیش از دو هزار تبرک عید قربان را بین جامعه هدف توزیع کنیم که این بسته‌ها توسط مراکز افق آماده می‌شوند.

انتهای پیام
captcha