کد خبر: 4218249
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۴
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی البرز:

زحمات شهید جمهور از ذهن ملت ایران پاک نمی‌شود

سعید قاسمی‌جیردهی گفت: زحمات شبانه‌روزی رئیس‌جمهور مردمی ایران اسلامی هیچ‌گاه از ذهن ملت ایران فراموش نخواهد شد و همه مردم قدردان این زحمات هستند.

شهید خدمت

سعید قاسمی‌جیردهی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز با تسلیت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه9 اظهار کرد: زحمات شبانه‌روزی رئیس‌جمهور مردمی ایران اسلامی هیچگاه از ذهن ملت ایران فراموش نخواهد شد و همه مردم قدردان این زحمات هستند.

وی افزود: شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی منشأ خدمات بسیاری برای مردم بودند که امید است تلاش‌ها و مجاهدت‌های این شهید والامقام در کنار دیگر شهدای عزیزی که در راه خدمت به مردم به درجه رفیع شهادت نائل آمدند سرلوحه قرار گیرد.

این مسئول ویژگی شهید رئیسی را «يُجاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ‌» دانست و گفت: جهاد الزاماً به معنای نظامی آن نیست. گرچه در دفاع مقدس با اینکه در مسیر طلبگی بود دین خود را در عرصه جهاد نظامی ادا کرد. اما معنای اصلی جهاد که از جهد گرفته شده به معنای تلاش و کوشش است. سفرهای استانی، جلسات متعدد و مکرر، قرار دادن وقت زیاد برای مخاطبان از جمله این ویژگی‌هاست که این جهاد در راه خدا در پیام تسلیت مقام معظم رهبری با عنوان «رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت» اشاره شده است.

قاسمی جیردهی ولایتمداری و خستگی‌ناپذیری را دو ویژگی از ابعاد سیاسی ایشان که در قرآن به آن اشاره شده است دانست و افزود: شهدای ما همه ویژگی ولایتمداری را داشتند و با همین ویژگی توانستند به این جایگاه رفیع دست پیدا کنند. 

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی البرز تصریح کرد: شهید رئیسی سرباز امام و رهبری بود. تلاش و خستگی‌ناپذیری ایشان همواره به ذهن متبادر می‌شود. شهادت مزد کسی است که دوندگی بی‌وقفه داشته باشد. درد مردم درد او بود. خادم ملت بودن و ولایی‌ بودن ویژگی سیدالشهدای خدمت است، بنابراین ما باید در انتخابات پیش رو سعی کنیم این مسیر از ریل خارج نشود.

وی در پایان با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در جهاددانشگاهی البرز گفت: برگزاری این مراسم که با حضور اساتید، دانشجویان و همکاران سازمان برگزار شد ادای دِینی در حق زحمات شهید خدمت بود.

انتهای پیام
captcha