دهه کرامت فرصتی برای تبیین جایگاه خانواده است
کد خبر: 4215551
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵

دهه کرامت فرصتی برای تبیین جایگاه خانواده است

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز با اشاره به اینکه دهه کرامت یکی از بهترین ایام به منظور تبیین جایگاه خانواده و تلاش برای تعالی آن است، گفت: بانوان در جبهه‌های مختلف فرهنگی و معرفتی به ویژه در عرصه خانواده نقش ممتازی دارند و توجه به تعالی آنان رشد و بقای خانواده را به دنبال دارد.

دهه کرامت

به گزارش ایکنا از البرز، حجت‌الاسلام کاظم شکری، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز پیش از ظهر دوشنبه، 24 اردیبهشت در نشست شورای مشورتی بانوان که در ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز برگزار شد، گفت: دهه کرامت یکی از بهترین ایام به منظور تبیین جایگاه خانواده و تلاش برای تعالی آن است.

این مسئول افزود: بانوان در جبهه‌های مختلف فرهنگی و معرفتی به ویژه در عرصه خانواده نقش ممتازی دارند و توجه به تعالی آنان رشد و بقای خانواده را به دنبال دارد.

به گفته وی، ویژه برنامه‌های دهه کرامت به مناسبت گرامیداشت ایام میلاد حضرت علی‌بن موسی الرضا (ع) و حضرت معصومه (س) با هدف تقویت جایگاه خانواده و نقش خواهر و برادری برنامه‌ریزی شده که بیشترین رویکرد آن بسط و گسترش معرفتی دینی است.

شکری با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی هدفمند و منسجم برای تعالی نقش خانواده بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی با رویکرد هم اندیشی و هم‌افزایی ویژه دهه کرامت از جمله اقداماتی است که در قالب‌های مختلف ویژه بچه‌های مسجد انجام می‌شود.

وی رویداد معنوی دهه کرامت را یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی نام برد و توضیح داد: اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها با هدف تجلی بخشی به ولایتمداری و ولایت‌محوری از جمله برنامه‌های پیش رو است که در روز جمعه ۲۸ اردیبهشت در ورزشگاه انقلاب برگزار می‌شود.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز ثبت برنامه‌ها و اخبار در سامانه بچه‌های مسجد را از جمله برنامه‌های محوری این ستاد عنوان کرد و گفت: طرح تقدیر از کانون‌های برتر که در کانون رواق برنامه‌های خود را ثبت کنند و ارزیابی کانون در پنجمین رویداد فهما انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت آذین‌بندی مساجد، برگزاری مسابقات کتابخوانی، تولید و اجرای آثار هنری همانند سرود، فیلم، نمایش، ادبی، تجسمی و … با موضوع امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) بر ضرورت هم اندیشی و هم افزایی مدیر کانون‌های مساجد و امام مسجد برای بهتر برپا شدن برنامه‌ها تأکید کرد.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز گفت: هر یک از ایام دهه کرامت به نام خاصی نامگذاری شده که انتظار می‌رود متناسب با هر روز پربرکت از این ایام ویژه برنامه محوری با هدف تبیین فرهنگ کرامت اجرا شود.

انتهای پیام
captcha