شهدای محیط زیست حافظ انفال کشور هستند
کد خبر: 4182867
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹
مدیرکل محیط زیست البرز:

شهدای محیط زیست حافظ انفال کشور هستند

مجید درگی با تأکید بر اینکه شهدای محیط زیست حافظ انفال کشور هستند، گفت: از جان‌گذشتگی و ایثار محیط‌بانان باید برای جامعه بازگو شود.

مجید درگی مدیرکل محیط زیست البرز

مجید درگی، مدیرکل محیط‌ زیست البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز با اشاره به برگزاری کنگره شهدای محیط‌ زیست  کشور که آذرماه سال جاری در استان خوزستان برگزار می‌شود، اظهار کرد: برگزاری کنگره شهدای محیط زیست نقطه عطفی برای ابراز و شناساندن بیشتر مظلومیت مدافعان و حافظان سبزپوش کشور در قالب شغل محیط‌بانی است.

وی با تأکید بر اینکه ایثار محیط‌بانان شهید و جانباز، یادآور مسئولیت مهم، سنگین و خطیر مجموعه محیط زیست در حفظ و حراست از بیت‌المال و انفال خدادادی است، افزود: گرامیداشت شهدا و ایثارگران محیط زیست که جان خود را فدای دفاع از حریم طبیعت الهی کرده‌اند فرصتی برای پاسداشت جایگاه کسانی است که برای حفظ طبیعت هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

این مسئول ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و قدردانی از خانواده شهدای محیط‌بان را از دیگر اهداف برگزاری این کنگره عنوان کرد و گفت: امیدواریم این برنامه مسیری باشد تا از جان‌گذشتگی و ایثار محیط‌بانان برای جامعه بازگو و برای حل مشکلات آنها گام‌های بیشتری برداشته شود.

وی با بیان اینکه یقینا با برگزاری چنین کنگره‌هایی شاهد بهبود وضعیت ایثارگران به‌ویژه کارکنان ایثارگر محیط‌ زیست خواهیم بود، یادآور شد: سازمان حفاظت محیط‌ زیست در نظر دارد به پاس زحمات و رنج‌های متحمل شده ایثارگران و خانواده معظم شهدای محیط زیست هر دو سال مراسمی در خور شایسته برای تجلیل از آنها برگزار کند.

انتهای پیام
captcha