البرز ۱۷۰ شهید در عملیات بیت‌المقدس تقدیم انقلاب کرده است
کد خبر: 4143215
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز:

البرز ۱۷۰ شهید در عملیات بیت‌المقدس تقدیم انقلاب کرده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: این استان ۱۷۰ شهید والامقام را در عملیات الی‌بیت‌المقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز، سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا به‌ویژه شهدای عملیات الی‌ بیت‌المقدس و سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: سوم خرداد یکی از روزهای مهم و به‌یادماندنی و حماسه‌ای الهی و فراموش‌ نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی است که هرگز از اذهان ملت ایران پاک نمی‌شود.

وی ایمان و اعتقاد رزمندگان را اصلی‌ترین عامل موفقیت در عملیات بیت‌المقدس دانست و افزود: عملیات بیت‌المقدس و حماسه فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بود که برخاسته از ایمان و اعتقاد رزمندگان اسلام بود، باید مجاهدت‌های بی‌نظیر رزمندگان اسلام که با دستان خالی و با سلاح ایمان و روحیه ایثارگری در برابر دشمن تا دندان مسلح بعثی مقاومت کرده و از ارزش‌ها، کشور و ناموس خود دفاع کردند بازگو برای نسل امروز و آینده کشور بازگو شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به مجاهدت‌ها و نقش غیور مردان استان البرز در عملیات الی بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد اشاره و تصریح کرد: استان البرز ۱۷۰ شهید والامقام را در عملیات الی‌ بیت‌المقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

این مسئول افزود: در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ نخستین گردانی که وارد خونین‌شهر شد، گردان منتظران قائم(عج) به فرماندهی سردار شهید مهدی شرع‌پسند از تیپ المهدی(عج) بود و حجت‌الاسلام‌ والمسلمن رمضان جنتی رضوی که پس از دفاع مقدس بر اثر جراحات آن دوران به شهادت رسید و شهید علی گروسی که او هم در عملیات کربلای ۵ به فیض شهادت نائل شدند رزمندگان کرجی بودند که نخستین اذان را در مسجد جامع خرمشهر پس از آزادی سردادن و نخستین نماز جماعت را اقامه کردند، در حالی‌ که هنوز خرمشهر به‌طور کامل پاک‌سازی نشده بود.

رستمیان در پایان رسالت بنیاد را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تأکید کرد: سالروز فتح خرمشهر نمادی بارزی از ایثارگری مردمان این سرزمین است، لذا باید بتوان از این ظرفیت مهم در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهره کافی را ببریم.

انتهای پیام
captcha