کد خبر: 4120436
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
رئیس عقیدتی سیاسی سازمان اتکا:

افتخارات امروز کشور مدیون خون شهداست

حجت‌الاسلام سیدحجت پیغمبری با بیان اینکه امروز هرگونه افتخار در این کشور در هر عرصه و موضوعی که به‌دست می‌آید حاصل خون شهداست، گفت: با نهضت نجات‌بخش امام خمینی(ره) و با پشتیبانی، هوشیاری و در میدان بودن ملت ایران تمام تصرف و تسلط‌های رژیم پهلوی و استکبار جهانی و حضور نامشروع آنها در ایران برچیده شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حجت پیغمبری، رئیس عقیدتی سیاسی سازمان اتکا

به گزارش ایکنا از البرز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحجت پیغمبری، رئیس عقیدتی سیاسی سازمان اتکا، ۱۸ بهمن‌ماه در دهمین یادواره ۱۳۸ شهید سازمان اتکا که در سالن بهشت آرامستان بهشت سکینه کرج برگزار شد، با بیان اینکه با نهضت نجات‌بخش امام خمینی(ره) و با پشتیبانی، هوشیاری و در میدان بودن ملت ایران تمام تصرف و تسلط‌های رژیم پهلوی و استکبار جهانی و حضور نامشروع آنها در ایران برچیده شد، گفت: در دوران مبارزه با رژیم پهلوی و استکبار جهانی، ملت ایران پشت سر روحانیت انقلابی و ولایی آمد و لبیک عملی به ندای امام خمینی(ره) داد.

وی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی دست بیگانگان برای اولین بار در یک کشور مذهبی بریده شد و امسال ۴۴ سال از آن روزها می‌گذرد، افزود: ایران کشوری بود که از هر گوشه‌ای حمله و هجوم به آن شد و تکه‌ای از آن را بردند ولی در دوران عمر پر برکت انقلاب اسلامی با رهبریت یکی از فرزندان حضرت صدیقه کبری(س)، امام خمینی(ره) و حضور میلیونی این مردم در مقابل این هجوم‌های سخت و بی‌امان روز به روز نه تنها پس‌رفت نکرد بلکه به اوج قدرت رسیدند.

این مسئول همچنین به ایثار شهدا اشاره کرد و گفت: اگر جانفشانی شهدا نبود این افتخار هم نبود و امروز هرگونه افتخار در این کشور در هر عرصه و موضوعی که به دست می‌آید حاصل خون شهداست. آن‌ها به ما آموختند که در میدان باشیم و خسته نشویم. شهدا جان دادند و برای نسل خودشان عزت و افتخار آفریدند.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی، جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بالاترین رتبه کمال در این دنیا را رسیدن به مقام شهادت دانست و افزود: پله اول رسیدن به این مقام ایمان، اتصال به خدا، توحید و بندگی خداست.

وی با بیان اینکه برای شهادت باید مبارزه با دشمن درون داشت و جهاد اصغر مبارزه با دشمن بیرونی و طاغوت است، گفت: انسان‌ها وقتی خود را ساختند و پلکان ایمان را کامل کردند و به رتبه بالای ایمان رسیدند می‌توانند شهید شوند.

شیرازی توضیح داد: وقتی یک نفر وارد میدان جهاد شد اگر پلکان کمال را طی نکرده باشد شهید نمی‌شود و زمانی شهید می‌شود که پا بر نفس گذاشته، رشد کند و تقوای او کامل شود.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با تأکید بر اینکه شهید به رتبه‌ای می‌رسد که دل به دنیا نمی‌بندد و امور دنیوی برای او ارزشی ندارد، گفت: امام راحل می‌فرمودند که «شهید و شهدا امامزادگان عشق هستند» و در حالی که ما به‌دنبال امامزادگان برای زیارت می‌گردیم شهدا را داریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha