کد خبر: 4103035
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
معاون هماهنگ‌کننده سپاه البرز:

هنر ابزاری برای حفظ اصالت‌های انقلاب است

معاون هماهنگ‌کننده سپاه البرز با تأکید بر حفظ اصالت‌های انقلاب با استفاده از هنر گفت: اگر بتوانیم همه سخنان مفید و ارزنده و درس‌ها و پندهای دوره‌های مختلف را هنرمندانه و در قالب تئاتر بیان کنیم دیگر نیازی به این همه تریبون و سخنرانی‌های طولانی نیست،

احسان خورشیدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه البرز

به گزارش ایکنا از البرز، سرهنگ پاسدار احسان خورشیدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه البرز صبح امروز، هفتم آذرماه در آئین اختتامیه جشنواره تئاتر سودای عشق که با حضور مسئولان استانی، هنرمندان و جمعی از اصحاب رسانه در سالن سیروس صابر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد، گفت: پیش از اینکه از مهجوریت هنر ضربه بخوریم باید دست به کار شویم.

وی با اشاره به مشخص‌ بودن زبان هنر افزود: پیش از این گفته‌ام که هنر ابزار قدرت و تمدن‌ساز است، اما اکنون تأکید می‌کنم هر کشوری که ادعای تمدن‌سازی داشته باشد، حتی با وجود معلمان و پایه‌های تمدنی و مادی، باید از ابزار قدرتمندی مانند هنر استفاده کند. به‌طور کلی تا زمانی که ابزار هنر نباشد باید منتظر ضربات عدم وجود آن باشیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان البرز وقوع برخی اتفاقات اخیر در کشور را به‌دلیل عدم وجود این ابزار بزرگ و قدرتمند دانست و بیان کرد: حضرت علی(ع) در نامه خود به مالک اشتر فرموده بود که دو قشر تجار و هنرمندان در حکومت فعالیت می‌کنند که کمترین خسارت‌ها را برای جامعه دارند و تو باید حواست به این دو قشر باشد که این سفارش امیرالمؤمنین(ع) بیانگر اهمیت و حساسیت این حرفه است.

خورشیدی بر حفظ اصالت‌های انقلاب از طریق هنر و برگزاری نشست‌های مکرر مسئولان با هنرمندان تأکید کرد و گفت: با این قشر فرهیخته با ادبیات خودشان سخن بگویید. اگر بتوانیم همه سخنان مفید و ارزنده و درس‌ها و پندهای دوره‌های مختلف را هنرمندانه و در قالب تئاتر بیان کنیم دیگر نیازی به این همه تریبون و سخنرانی‌های طولانی نیست، زیرا تئاتر جذابیت خاصی برای مخاطب دارد.

این مسئول با اشاره به سخنان پندآموز و هنرمندانه شهید سیدمرتضی آوینی یادآور شد: از نگاه این شهید هنرمند، هنر، تجلی شیدایی بوده و هر چه در شیدایی هست، عشق است. هنرمند به قصد راضی کردن دیگران به روی صحنه نمی‌رود بلکه با ارتباط‌گیری با دل و ارزش‌های درونی خود، هنرنمایی می‌کند. بنابراین، این موضوع چیزی جز شیدایی نیست.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز گفت: امکان ندارد کسی باور و آرمانی در سر نداشته باشد و ادعای عشق کند. یک هنرمند واقعی هیچ‌گاه به دنبال شهرت نیست بلکه جویای محبوبیت است. بنابراین، اگر جوان ما امروز کار خود را به‌خوبی انجام داد و ما نیز به‌عنوان مسئولان فرهنگی، مدافع او بودیم شهرت را رها می‌کند و هیچ‌گاه به‌دنبال جذابیت نمی‌رود.

وی بیان کرد: جوانی که ظرفیت‌های او به‌خوبی مورد توجه قرار گرفته باشد خواهان محبوبیت است و شهرت برایش معنایی ندارد و این بسیار زیباست. فراموش نکنیم شهرت را آدمی طلب می‌کند اما محبوبیت، هدیه خداوند به بندگان است. جایگاه هنر باید بسیار والاتر از جایگاه کنونی باشد، حتی می‌توان با استفاده صحیح از آن، تولید قدرت کرد و این همان ابزاری است که در اختیار هنرمندان است و می‌توانند اتفاقات خوبی را با آن رقم بزنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha