کد خبر: 4083890
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸

سختگیری بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به مددجویان بهزیستی البرز

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: جدی‌ترین چالش‌ها در خصوص تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان، تضامین و شرایط سختگیرانه برخی بانک‌های عامل است که امیدواریم رؤسای بانک‌های عامل در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

وجیهه محمدی‌فلاح مدیرکل بهزیستی البرز

به گزارش ایکنا از البرز، وجیهه محمدی‌فلاح، مدیرکل بهزیستی البرز، ۱۶ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: براساس گزارش‌ها از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از ۲۱۷ طرح خوداشتغالی، مشاغل خانگی و کارفرمایی تأیید شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، تعداد ۶۷ طرح به مبلغ هفت میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان برای پرداخت از طریق صندوق کارآفرینی امید تأیید شد که از این تعداد، ۳۶ نفر به مبلغ چهار میلیارد و ۱۸۳ میلیون تومان از منابع اعتباری تبصره ۱۸ پرداخت شده است.

وی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز از مبلغ ۳۵۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ابلاغ اعتبارات تعداد ۵۴۲ طرح خوداشتغالی ـ مشاغل خانگی معرفی شده به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات به مبلغ ۵۳ میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان معرفی شده است که تعداد ۹۵ نفر به مبلغ ۹ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان وام خود را جهت اشتغال به کار دریافت کردند.

محمدی‌فلاح یادآور شد: همچنین تعداد ۷۹ نفر متقاضی پنل خورشیدی به شرکت توزیع برق استان البرز معرفی شد که از این تعداد ۵۶ نفر از شهرستان فردیس، ۲۰ نفر از شهرستان اشتهارد و سه نفر از شهرستان چهارباغ هستند تا با توجه به شیوه‌نامه مرتبط فرایند عملیاتی نصب سامانه خورشیدی اقدامات لازم صورت پذیرد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان کرد: جدی‌ترین چالش‌ها در خصوص تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان تضامین و شرایط سختگیرانه برخی بانک‌های عامل است که امیدواریم رؤسای بانک‌های عامل در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

این مسئول اظهار کرد: مددجویان تحت پوشش بهزیستی شامل معلولان، زنان سرپرست خانوار، فرزندان ترخیصی، معتادین بهبود یافته که متقاضی شغل هستند می‌توانند عدد یک را به شماره ۰۹۹۲۸۵۲۸۰۰۹ ارسال کنند تا همکاران بهزیستی در اسرع وقت با آنها تماس گرفته و پس از دریافت شرایط و رزومه، به کارخانجات و کارگاه‌های مرتبط معرفی ‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha