کد خبر: 4077590
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

مردم پشتوانه اصلی نظام اسلامی هستند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پشتوانه مردمی برای رسیدن به اهداف نظام از اهمیت بالایی برخوردار است چون مشروعیت این نظام از مردم گرفته شده است و اگر حمایت مردم نباشد اهداف به‌درستی محقق نمی‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایکنا از البرز، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، 21 مرداد در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج اظهار کرد: همه به خوبی واقفیم که شرایط جامعه باعث شده فشارهای اقتصادی به قشر ضعیف تحمیل شود اما اگر ایستادگی و مقاومت داشته باشیم به زودی سختی‌ها تمام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه نباید فراموش کنیم که اقشار ضعیف جامعه همیشه پای صحنه انقلاب بوده و هستند، گفت: این مردم هستند که مجلس را تحکیم و دولت را تثبیت می‌کنند، بنابراین باید به فکر آنان بود.

این مسئول با بیان اینکه امام رضا(ع) در قنوت نماز جمعه به دعای مهم ظهور امام زمان(عج) اشاره کرده است، افزود: انقلاب اسلامی زمینه ظهور امام زمان را فراهم کرده است و ظهور امام عصر زمان قیام مستضعفین است.

آقاتهرانی همچنین به نقشه‌های شوم دشمنان برای نابودی نظام اشاره کرد و گفت: از زمان پیروزی انقلاب تاکنون، دشمنان به ویژه صهیونیست هزینه سنگینی را صرف پیشبرد اهداف برای نابودی نظام کرده است که خوشبختانه هیچکدام به نتیجه نرسیده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر مردم مقاومت داشته باشند و با هوشیاری عمل کنند نقشه‌های شوم دشمنان نقش برآب می‌شود. با کمی صبر و استقامت این انقلاب به سر منزل نهایی می‌رسد فقط نباید ناامید شویم و با قدرت به مسیر ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: پشتوانه مردمی برای رسیدن به اهداف نظام از اهمیت بالایی برخوردار است چون مشروعیت این نظام از مردم گرفته شده است و اگر حمایت مردم نباشد اهداف به‌درستی محقق نمی‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha