کد خبر: 4068944
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵

نگاهی به فعالیت دارالقرآن حضرت مهدی(عج) کرج

مدیر دارالقرآن حضرت مهدی(عج) خواهران ناحیه ۴ شهرستان کرج گفت: تمامی مربیان دارالقرآن حضرت مهدی(عج) سخنران‌های توانایی هستند و در مسابقات کشوری نیز رتبه‌های بسیار خوبی کسب کرده‌اند.

 دارالقرآن حضرت مهدی(عج) کرج

فائزه حاجی‌محمدی، مدیر دارالقرآن حضرت مهدی(عج) خواهران ناحیه ۴ شهرستان کرج در گفت‌وگو با ایکنا از البرز اظهار کرد: این دارالقرآن در سال 93 تأسیس شده و در دو بخش بانوان و آقایان در حال فعالیت است.

وی افزود: کلاس‌ها در این دارالقرآن برای گروه دختران در قالب حدود چهار رشته و برای گروه پسران حدود شش رشته ارائه می‌شود؛ برای بخش دختران چهار مربی داریم که سه نفر از آنها در سطح دکتری و اساتید دانشگاه هستند، علاوه بر این تمامی این مربیان نخبه‌های قرآنی هستند، همچنین مربی چهارم داراب مدرک کارشناسی ارشد و حافظ کل قرآن است.

مدیر دارالقرآن حضرت مهدی(عج) خواهران ناحیه ۴ شهرستان کرج توضیح داد: تمامی مربیان دارالقرآن حضرت مهدی(عج) سخنران‌های توانایی هستند و در مسابقات کشوری نیز رتبه‌های بسیار خوبی کسب کرده‌اند.

وی ادامه داد: تاکنون در این دارالقرآن در رشته همخوانی سه مرتبه در سطح استانی رتبه داشتیم، یک مرتبه در گروه دختران در رشته همخوانی، رتبه اول کشوری را داشته‌ایم؛ همچنین در سال جاری رتبه پنجم دختران از مقطع تحصیلی هفتم تا دوازدهم را داشتیم.

حاجی‌محمدی ضمن بیان اینکه در استان البرز دارالقرآن حضرت مهدی(عج) جزو اولین دارالقرآن‌هایی است که به‌خوبی کار خود را انجام داده، تصریح کرد: کلاس‌ها برای دختران در رشته‌های روخوانی، روان‌خوانی در سطح بزرگسال و دانش‌آموزی با محدوده سنی از 7 تا 70 سال، تجوید عملی صوت و لحن، همخوانی بزرگسالان، حفظ دانش‌آموزی، حفظ بزرگسال، تدبر با موضوع شرک در قرآن کریم در قالب ۱۲ ترم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، خط تحریری قرآن و جهاد تبیین دارالقرآن برگزار می‌شود.

وی در خصوص کلاس‌های تابستانه این دارالقرآن ادامه داد: کلاس‌ها در زمینه تمامی رشته‌های موجود در دارالقرآن برای فصل تابستان نیز برقرار است و فقط دو رشته خط تحریری قرآن و جهاد تبیین جز رشته‌های جدید محسوب می‌شود.

مدیر دارالقرآن حضرت مهدی(عج) خواهران ناحیه ۴ شهرستان کرج بیان کرد: قرآن‌آموزان پس از گذراندن ترم‌های مربوطه اگر در سطح خوبی باشند، به آنها گواهی‌نامه‌های معتبر تعلق می‌گیرد.

وی در پایان یادآور شد: سه روز در هفته در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۸ تا 16 کلاس‌های ویژه بانوان در دارالقرآن حضرت مهدی(عج) برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :