کد خبر: 4057684
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز گفت: گلزار شهدا زیارتگاه عاشقان ایثار و شهادت و خاستگاهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و کارکرد فرهنگی و تبلیغی بسیاری برای نسل جوان دارد.

ساماندهی گلزار شهدا

به گزارش ایکنا از البرز، سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز، سه‌شنبه، 27 اردیبهشت در نشست کارگروه گلزار شهدای استان البرز بابیان اینکه گلزار شهدا روح ایثار و شهادت را در جامعه زنده نگه می‌دارد، گفت: نگهداری از گلزارهای شهدا به‌عنوان عناصر موثر فرهنگی در انتقال پیام فرهنگ رشادت و مجاهدت به نسل‌های آینده امری ضروری و لازم است.

وی بر روند تکمیل قطعه سرداران گلزار شهدای امام‌زاده محمد(ع) کرج تأکید کرد و افزود: گلزارهای شهدا زیارتگاه عاشقان ایثار و شهادت و خاستگاهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که کارکرد فرهنگی و تبلیغی برای نسل جوان دارد. باید نسبت به بهسازی گلزارهای شهدا توجه ویژه داشته باشیم.

وی افزود: گلزار شهدای امام‌زاده محمد(ع) کرج باوجود بیش از هزار و ۵۰۰ شهید لاله‌گون چهارمین گلزار شهدای کشور است که بهسازی آن در دو سال گذشته انجام شده و قسمت‌های باقی‌مانده این گلزار شامل قطعه سرداران نیز باید هرچه سریع‌تر تکمیل شود.

رستمیان در ادامه بر روند تکمیل گلزار شهدای روستای خور و امام‌زاده عبدالله(ع) نیز تأکید کرد و گفت: این دو گلزار شهدا ازجمله گلزارهایی هستند که متأسفانه روند بهسازی آن‌ها کامل نشده لذا باید اهتمام بیشتری نسبت به بهسازی این دو گلزار داشته باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان تأکید کرد: نسل جوان باید با حضور در گلزارهای شهدا با روش و منش شهدا آشنا شده و در مسیر شهدا قرار گیرند، عملکرد ما در بهسازی گلزارهای شهدا باید به‌گونه‌ای باشد تا ضمن حفظ تأکیدات مقام معظم رهبری، ظرفیت فرهنگی آن برای حضور اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان گسترش پیدا کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: