کد خبر: 4043784
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴

مدیرکل زندان‌های البرز گفت: به مناسبت نیمه شعبان و ولادت باسعادت منجی عالم بشریت، ۲۰ زندانی بدهکار مالی با همت ستاد دیه استان از زندان آزاد شدند.

آزادی زندانی

علی چهارمحالی، مدیرکل زندان‌های البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز اظهار کرد: به مناسبت نیمه شعبان و ولادت باسعادت منجی عالم بشریت، ۲۰ زندانی بدهکار مالی با همت ستاد دیه استان از زندان آزاد شدند.

وی بیان کرد: مبلغ کل بدهی این زندانیان پنج میلیارد ۷۵۰ میلیون ریال بوده که با کمک منایع ستاد دیه، گذشت شکات، آورده زندانی و اعسار از زندان آزاد شدند تا در آستانه سال نو و پیش از عید نیمه شعبان به کانون گرم خانواده خود بازگردند.

مدیرکل زندان‌های استان البرز با اشاره به عملکرد ستاد دیه در سال جاری تصریح کرد: ۵۴۰ زندانی شامل ۵۱۵ زندانی مرد و ۲۵ زندانی زن با مبلغ بدهی ۱۵۷ میلیارد و ۷۷۲ میلیون ریال از زندان آزاد شدند.

وی جرائم این زندانیان را دیه تصادف، دیه کارگاهی، بدهی مالی، مهریه و نفقه بر شمرد و افزود: در خصوص کمک به زندانیان و خانواده‌های آنان تنها مؤسسات وابسته به ادارات کل زندان‌ها از قبیل ستاد دیه، مرکز نیکوکاری شهدای زندان‌ها و انجمن‌های حمایت از زندانیان مجوز فعالیت دارند و خیرین محترم با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی می‌توانند نوع و مقدار کمک خود را مشخص کنند و به حساب این مؤسسات و انجمن‌ها واریز و خدمات انجام شده را نیز رصد کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: