کد خبر: 3971139
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز گفت: به‌مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر، طرح تبیین ابعاد جشن عید بندگی با رویکرد تربیتی در بستر شاد مدارس این استان آغاز شد.

دانش‌آموزان البرزی با ابعاد مختلف عید فطر آشنا می‌شوند

فرشته فهمیده، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، از عید سعید فطر به‌عنوان جشن‌ بندگی و هنگامه‌ای متعالی برای مؤمنانی که با درک حقیقت ماه ضیافت به فطرت الهی خویش بازگشتند یاد کرد و گفت: امام علی(ع) در سخنانی می‌فرماید که این عید کسی است که خدا روزه‌اش را پذیرفته و نماز او را ستوده است و هر روز که از خدا نافرمانی نشود، آن روز عید است.

وی افزود: در روز عید فطر، گویی آدمی از نو متولد می‌شود و روزه‌داران در پایان یک ماه عبادت و بندگی با ضیافت الهی وداع می‌کنند و در جوار رحمت حق به سعادت ابدی و جاودان می‌رسند و پاداش صبر و اطاعت خویش را از خالق بی‌همتا می‌گیرند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز در ادامه از اجرای طرح تبیین ابعاد جشن عید بندگی با رویکرد تربیتی در بستر شاد مدارس این استان خبر داد و گفت: در این طرح به ابعاد اقتصادی و اجتماعی عید فطر هم پرداخته می‌شود تا دانش‌آموزان با پرداخت زکات فطره به‌عنوان عاملی ارزشمند برای فقرزدایی، توسعه اقتصادی و حل مشکلات اجتماعی در جامعه اسلامی شناخت پیدا کنند.

فهمیده تصریح کرد: در این طرح از عید فطر و حرکت‌های سیاسی آن هم برای دانش‌آموزان سخن گفته می‌شود زیرا توجه به حکومت جهانی ظلم‌ستیز و عدالت‌گستر از مهم‌ترین مسائل مربوط به عید بزرگ فطر است تا مسلمانان در سراسر دنیا به این نقطه برسند که با اتحاد و یکپارچگی برای تحقق آرمان مقدس اسلام دست استکبارستیزان را از تصرف کشورهای مسلمان قطع کنند و اقتداراسلام را به رخ جهانیان بکشانند.

این مسئول گفت: اجرای این طرح در بستر شبکه شاد سه روز طول می‌کشد و کارشناسان به شیرینی عید فطر که به فکر و ذهن ما نورانیت و نشاطی می‌دهد که سرشار از تصمیم‌های خوب می‌شویم نیز می‌پردازند، چون زیبایی عید فطر به این است که انسان رو به آینده از ذخیره‌های ماه رمضان استفاده کند و برای آینده تصمیم بگیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: