کد خبر: 3961994
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
معاون تعلیم و تربیت سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر از سراسر کشور در جشنواره ملی مجازی عیدانه قرآنی« بهترین پناه» شرکت کرده‌اند.

شرکت 10 هزار نفر در مسابقه عیدانه قرآنی«بهترین پناه»

حجت‌الاسلام مجتبی صادقی، معاون تعلیم و تربیت سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: جشنواره عیدانه قرآنی بهترین‌ پناه در قالب مسابقه در سه گروه سنی کودکان و نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه این جشنواره از نخستین روز فروردین ماه آغاز شده است، افزود: این جشنواره با هدف اعتلابخشی به معلومات دینی مردم با ابعاد مختلف پژوهشی، هنری، علمی، تبلیغی و ترویجی هموطنان را با علوم و معارف قرآنی و دینی آشنا می‌کند.

این مسئول گفت: مسابقات ویژه کودکان و نونهالان در ۶ عنوان شامل نقاشی از حکمت‌های نهج‌البلاغه و تقدیر از مدافعان سلامت، شعرخوانی از آیات و سوره‌های قرآنی، قصه‌گویی قرآنی از قصص و داستان‌های موجود در قرآن‌کریم و کاردستی با محوریت و موضوعیت هفت‌سین قرآنی برگزار می‌شود.

صادقی ادامه داد: همچنین مسابقه «من قرآن می‌خوانم» از یکی از سوره‌های چهارقل و مسابقه حفظ سوره‌های کوتاه کوثر، نصر، قریش و عصر از دیگر عناوین مسابقات ویژه کودکان و نونهالان است.

وی با بیان اینکه در بخش نوجوانان نیز ۶ عنوان مسابقه طراحی شده است، تصریح کرد: این مسابقات شامل فرازخوانی، اسنتدآپ قرآنی، پادکست قرآنی، مناجات‌خوانی و حفظ سوره‌هاست.

معاون تعلیم و تربیت سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز گفت: در مقطع بزرگسالان و جوانان نیز ۹ عنوان مسابقه برنامه‌ریزی شده که شامل کتابخوانی با محوریت کتاب داستان«مریم»، مسابقه خوشنویسی با انتخاب یکی از حکمت‌های نهج‌البلاغه، مسابقه مفاهیم قرآنی با موضوع قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است که این بخش به صورت روزانه برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین مسابقه مقاله‌نویسی این جشنواره از یکی از موضوعات سبک زندگی قرآنی و راه‌های دستیابی به جامعه قرآنی، شیوه‌های انگیزشی جوانان از موضوعات قرآنی و دستاوردهای علمی واعجازی قرآنی است.

صادقی گفت: مسابقه گنج ناشناخته پدری این بخش نیز از نامه ۳۱ نهج‌البلاغه که نامه حضرت علی(ع) به فرزند بزرگوارشان امام حسن مجتبی(ع) طراحی شده که از این نامه ۱۰ سوال طرح شده است.

این مسئول بیان کرد: مسابقه پادکست نهج‌البلاغه نیز با انتخاب یکی از فرازها یا خطبه‌های نهج‌البلاغه است که شرکت‌کنندگان باید در قالب یک فایل صوتی آثار خود را آماده‌سازی و به دبیرخانه مربوطه ارسال کنند.

وی یادآور شد: در مسابقه طراحی پوستر و موشن‌گرافی نیز متسابقین با انتخاب یکی از موضوعات قرآنی طرح خانه‌های قرآنی و جامعه قرآنی طرح خود را آماده‌سازی کرده و فایل گرافیکی این مسابقه را به دبیرخانه مربوطه ارسال می‌کنند.

وی تصریح کرد: همچنین یکی از عناوین بخش بزرگسالان مسابقه از وصیت‌نامه سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی است که از وصیت‌نامه این شهید بزرگوار ۱۰ سوال طرح شده که شرکت‌کنندگان باید به آن پاسخ دهند.

صادقی گفت: مسابقه مناجات‌خوانی نیز با انتخاب از یکی از دعاهای فرج یا هفته یا صحفیه سجادیه برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان باید فایل را آماده‌سازی و به دبیرخانه ارسال کنند.

معاون تعلیم و تربیت سپاه امام حسن مجتبی(ع) با بیان اینکه برای برندگان در این مسابقات بیش از ۱۰۰ میلیون تومان جوایز پیش‌بینی شده است، افزود: مسابقه عیدانه قرآنی بهترین پناه تا ۲۰ فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به اینکه تاکنون 10 هزار نفر در این مسابقه شرکت کرده‌اند، گفت: شرکت‌کنندگان در این جشنواره می‌توانند نام و نام خانوادگی خود را همراه با آثار خود به سامانه ۱۰۰۰۰۱۱۴۲۶۱ ارسال کنند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: