کد خبر: 3901050
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
مدیرکل بهزیستی استان البرز با بیان اینکه شهروندان طبق گفته مراجع تقلید می‌توانند زکات فطره و کفاره خود را به بهزیستی پرداخت کنند، گفت: 77 پایگاه بهزیستی آماده دریافت زکات فطره مؤمنان البرزی است.

آمادگی 77 پایگاه بهزیستی برای جمع‌آوری زکات فطریه مومنان البرزی

اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز با اشاره به اینکه اقشار مردمی با پرداخت زکات فطریه به کمک جامعه هدف بهزیستی بپردازند، اظهار کرد: به گفته مراجع تقلید، افرادی که قصد دارند زکات فطریه خود را پرداخت کنند، می‌توانند کفاره و زکات خود را به سازمان بهزیستی کمک کنند تا این مبلغ صرف کمک به افراد دارای معلولیت، کودکان، زنان بی‌سرپرست و آسیب‌دیدگان اجتماعی خواهد شد.
وی با اشاره به شیوه‌های دریافت فطریه از سوی بهزیستی، افزود: شماره حساب مشارکت‌های مردمی بهزیستی البرز به شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۵۵۴۸۵۰۷۷ و یا شماره حساب ۴۱۸۱۰۳۴۵۴۱۹۶۱۳۲۴ با شماره شبای IR۳۳۰۱۰۰۰۰۴۱۸۱۰۳۴۵۴۱۹۶۱۳۲۴ آماده دریافت کمک‌های مردمی به بهزیستی استان البرز است.
حیدری تصریح کرد: دارندگان کارت‌ بانک‌های عضو شتاب با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی و وارد کردن اطلاعات مورد نظر به صورت آنلاین می‌توانند مبلغ فطریه و کفاره، نذورات و کمک‌های نقدی خود را برای صرف در امور خیریه پرداخت کنند.
این مسئول به مابقی شیوه‌های جذب وجوهات شرعی در عید سعید فطر اشاره کرد و گفت: سامانه فطر آنلاین ، اپلیکیشن های صاپ، سکه، پرنا، آپ، تاپ، اپلیکیشن سداد، سایت‌های بانکی صادرات به آدرس nik.bsi.ir و تجارت به آدرس omidetejarat.com از جمله شیوه‌های جذب وجوهات فطریه است.
وی بیان کرد: در این پرداخت مبلغ فطریه و کفاره سال با توجه به تعداد خانوار محاسبه و به تفکیک در بانک اطلاعات پرداختی ذخیره می‌شود تا با در نظر گرفتن هدف خیّر هزینه شود.
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: تمامی پرداخت‌ها از طریق این سامانه‌ها با دادن شماره رهگیری قابل پیگیری است و مردم می‌توانند با تکمیل فرم‌های این بخش، مبلغ اهدایی خود را برای مصرف خاص تعیین کنند تا فقط در همان مورد هزینه شود.
حیدری گفت: همچنین ۲۳۱ صندوق در ۷۷ پایگاه شامل فطریه عام، کفاره و سادات در این استان برای جمع‌آوری فطریه مردم پیش‌بینی شده است.
حیدری افزود: ۳۵ پایگاه در کرج، هفت پایگاه فردیس، هفت پایگاه در ساوجبلاغ، هشت پایگاه در اشتهارد، ۹پایگاه در نظرآباد و ۱۱ پایگاه در طالقان آماده جمع‌آوری فطریه شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: تمام مؤسسات خیریه‌ای که مجوز خود را از بهزیستی دریافت کرده‌اند اگر قصد جمع‌آوری زکات فطریه را دارند باید دارای مجوز جلب و جذب از سازمان بهزیستی باشند.
حیدری در پایان گفت: تمام پایگاه‌های مورد تایید بهزیستی باید دارای مجوز بهزیستی و شورای زکات به همراه لوگوی بهزیستی و شورای زکات باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: