کد خبر: 3890208
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: همزمان با شب نیمه‌شعبان، برنامه‌های مولودی از طریق بلندگوهای ثابت استان طنین‌انداز می‌شود.

نیمه‌شعبان متفاوت امسال در البرز / طنین «یا مهدی ادرکنی» در شب نیمه‌شعبان

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین روحی یزدی، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز در گفت و گو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: همزمان با شب نیمه شعبان، برنامه‌های مولودی از طریق بلندگوهای ثابت استان طنین‌انداز می‌شود.
وی افزود: براین اساس در ساعت 18:30 چهارشنبه ۲۰ فروردین سرود جمهوری اسلامی، دعای فرج، مولودی‌خوانی و سروده‌های ویژه ولادت با سعادت امام زمان(عج) از بلندگوهای ثابت سطح استان پخش خواهد شد.
روحی‌یزدی بیان کرد: این جشن صوتی نیمه‌شعبان با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا تا هنگام اذان مغرب ادامه دارد و پس از اذان نیز پخش دعای فرج را خواهیم داشت.
این مسئول گفت: همچنین همزمان سراسر کشور استان البرز نیز درساعت راس ساعت ۲۱ امشب ۲۰ فروردین ماه «بانگ یامهدی ادرکنی» از بلندگوهای مسجد خود خواهد داشت که مردم نیز از پشت‌بام‌ها همراه می شوند.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: همچنین همزمان با بانگ یا مهدی ادرکنی چهار نقطه در شهرستان کرج نیز نورافشانی می‌شود.
روحی‌یزدی یادآورشد: صبح و بعدازظهر نیمه شعبان نیز کمیته مردمی جشن‌های نیمه‌شعبان با مداحی‌های صوتی همراه با ضدعفونی‌کردن معابر وخیابان‌های شهر کرج، یک ساعت قبل از اذان ظهر این روزخجسته را پاس می‌دارند.
وی گفت: ظهر نیمه‌شعبان نیز با مولودی‌خوانی از بلندگوهای ثابت در خیابان‌های اصلی شهرستان‌های استان البرز تا اذان ظهر این روز بزرگ گرامی داشته شده و پس از اذان دعای فرج در این استان طنین‌انداز می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: