کد خبر: 3890037
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
مدیرکل کتابخانه‌های البرز گفت: امسال که به‌واسطه شیوع بیماری کرونا مراکز فرهنگی و مذهبی تعطیل شده‌اند، افراد می‌توانند در جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت آنلاین و پیامکی شرکت کنند.

جشنواره کتابخوانی رضوی در البرز به صورت آنلاین برگزار می‌شود

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: علی‌رغم شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فضاهای فیزیکی کتابخانه‌ای در سراسر کشور و استان البرز فعالیت‌های اداره کتابخانه‌های البرز تعطیل نشده است.
وی با اشاره به برگزاری پویش «هر خانه یک کتابخانه» در البرز، افزود: ازآنجا که معمولا در میان قفسه‌های کتابخانه‌های شخصی هر فردی کتاب‌هایی وجود دارد که تاکنون فرصت مطالعه آن به‌وجود نیامده است، در پویش «هر خانه یک کتابخانه» از همه مردم دعوت می‌شود که به سراغ یکی از این کتاب‌ها رفته و با ارسال یک عکس با کتاب و خلاصه‌ای از آنچه که از خواندن این کتاب یاد گرفته‌اند را در قالب یک فایل صوتی و یا ویدیویی به آدرس اینستاگرامی اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز ارسال کنند.
مدیر کل کتابخانه‌های استان البرز از دیگر طرح‌های مجازی اداره کل کتابخانه‌ها به مسابقه نقاشی «کرونا را شکست می‌دهیم» و مسابقه عکاسی «تهدید کرونا؛ فرصت کتابخوانی» اشاره و بیان کرد: افراد علاقمند آثار عکس و نقاشی خود را در این قالب موضوعی تهیه و برای ما ارسال کنند.
هراتی تصریح کرد: امسال که به‌واسطه شیوع این بیماری مراکز فرهنگی و مذهبی تعطیل شده‌اند، افراد می‌توانند در جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت آنلاین و پیامکی شرکت کنند.
وی بیان کرد: ایجاد شبکه مجازی کتابخوانان یکی دیگر از کارهای انجام شده است که در این راستا کتابداران با اعضای کتاب خانه‌ها به صورت مجازی در ارتباط هستند و آموزش‌های مختلفی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا می‌پردازند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: