بقعه امامزادگان احمد و محمود ماهدشت بر اساس پرونده ثبتی تاریخی بازسازی می‌شود
کد خبر: 4220572
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۶

بقعه امامزادگان احمد و محمود ماهدشت بر اساس پرونده ثبتی تاریخی بازسازی می‌شود

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز از آغاز مطالعات تهیه طرح مرمت بقعه امامزادگان احمد و محمود در ماهدشت خبر داد.

مهدی ارباب‌نیا، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز

به گزارش ایکنا از البرز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی البرز، مهدی ارباب‌نیا، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز از آغاز مطالعات تهیه طرح مرمت بقعه امامزادگان احمد و محمود در ماهدشت خبر داد و گفت: بنای خشت و گلی بقعه امامزادگان احمد و محمود ماهدشت طی چند سال گذشته که در اختیار اداره‌کل اوقاف قرار داشته تخریب شد و در حال حاضر چیزی از بقعه قدیمی وجود ندارد.

وی بر اساس پرونده ثبتی و داده‌های گذشته اقدام به بازسازی این بقعه خواهد کرد که اعتبارات بازسازی بر اساس قانون از محل اعتبارات اداره‌کل اوقاف و امور خیریه به عنوان مالک و با ابلاغ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تأمین می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه در مرحله اول مطالعات و تهیه طرح مرمت و احیای بقعه در دستور کار قرار گرفته اظهار کرد: اکنون مشاور تعیین شده و در محل پروژه حضور دارد و در حال تهیه و تدوین پرونده مطالعات و طرح احیای بنا است.

ارباب‌نیا ادامه داد: طبق توافق با مشاور اکنون شرح خدمات برای احیای گنبد بقعه امامزاده تهیه و در اختیار اداره کل قرار می گیرد و اطلاعات برای تعیین پیمانکار اجرایی پروژه در سامانه دولت بارگزاری می‌شود.

انتهای پیام
captcha