ترویج «ازدواج آسان» از اولویت‌های مهم اداره ورزش و جوانان البرز است
کد خبر: 4220559
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۶

ترویج «ازدواج آسان» از اولویت‌های مهم اداره ورزش و جوانان البرز است

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرزگفت: برای ازدواج آسان جوانان در جامعه باید فرهنگ‌سازی قدرتمندی صورت پذیرد که این امر مستلزم برنامه‌های خلاقانه و نوآورانه به‌عنوان جایگزین برنامه‌های گذشته است.

«ازدواج آسان»

بهزاد فروغی، مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، با تأکید بر اهمیت گرامیداشت هفته ازدواج از ۱۹ تا ۲۵ خردادماه در شهرستان‌های دوازده‌گانه، اظهار کرد: هفته ازدواج در سال ۱۴۰۳ با محوریت شعار «ازدواج آسان و آسمانی» از سوی وزارت ورزش و جوانان نام‌گذاری و ابلاغ شده است.

وی افزود: برنامه‌های متفاوت فرهنگ‌سازی، تبلیغات شهری، زیرنویس‌های تلویزیونی، اطلاع‌رسانی در صدا و سیما و رایزنی و هم‌اندیشی با سمن‌های مرتبط انجام شده و مراکز مشاوره طرف قرارداد در سراسر استان آماده ارائه مشاوره رایگان هستند.

این مسئول با بیان اینکه یکی از اهداف حوزه جوانان ترویج فرهنگ ازدواج و کاهش آسیب‌های بالا رفتن سن ازدواج جوانان و برنامه‌سازی در این بستر است، تصریح کرد: برای ازدواج آسان و به موقع جوانان در جامعه باید فرهنگ‌سازی قدرتمندی صورت پذیرد که این امر مستلزم برنامه‌های خلاقانه و نوآورانه به‌عنوان جایگزین برنامه‌های گذشته است.

فروغی در خصوص روزشمار هفته ازدواج در سال ۱۴۰۳، گفت: روز ‌شنبه ۱۹ خرداد به‌نام «ازدواج بهنگام، مسیر سعادت و خوشبختی» نامگذاری شد، یکشنبه ۲۰ خردادماه «ازدواج موفق، آرامش ماندگار»، روز دوشنبه ۲۱ خرداد «ساده بود، شیرین ماند»، روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد «سخت بگیری، سخت‌می‌گذره»، روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ازدواج، «مسیر آرامش و خوشبختی»، پنجشنبه روز ۲۴ خرداد «انتخاب آگاهانه، زندگی با نشاط» و در نهایت روز جمعه ۲۵ خرداد با عنوان «آموزش و مشاوره، ازدواج پایدار» نامگذاری شده است.

انتهای پیام
captcha