نگاهی به فعالیت‌های بسیج سازندگی البرز در سال گذشته
کد خبر: 4214454
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۷

نگاهی به فعالیت‌های بسیج سازندگی البرز در سال گذشته

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز با اشاره به اینکه خوشبختانه با همکاری گروه های جهادی استان در سال گذشته اتفاقات خوبی در استان رقم خورد، گفت: افتتاح 32 کارگاه اشتغالزایی، برگزاری جشن عروسی برای 252 زوج و توزیع 170 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان از جمله این اقدامات بوده است.

بسیج سازندگی

محمد فلاحتکار، رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز با اشاره به برنامه‌های اجرایی این مرکز در سال گذشته اظهار کرد: در سالی که گذشته بیش از دو هزار و ۱۵۲ مورد تسهیلات خانگی به نیازمندان البرز پرداخت شد که در کنار آن ۷۴۷ نمایشگاه عرضه مستقیم تولیدات خانگی برای حمایت بیشتر در این زمینه داشتیم.

وی اعزام پنج هزار و ۶۰۰ مبلغ به مناطق محروم، ۲۵۳ تیم پزشکی، کاشت ۶۸ هزار نهال، بازسازی ۶ پروژه گلزار شهدا، راه‌اندازی ۴۳۵ صندوق قرض‌الحسنه توسط پایگاه های بسیج را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی البرز برشمرد و گفت: همچنین در این بازه زمانی شاهد اجرای ۱۹ پروژه آسفالت روستایی با استفاده از قیر رایگان دولت، اهدای ۷۲۵ سری جهیزیه، برگزاری جشن عروسی برای ۲۵۲ زوج، توزیع ۱۷۰ هزار بسته معیشتی در مناطق محروم توسط گروه‌های جهادی البرز بودیم.

این مسئول یادآورشد: آزادی ۱۰۵ زندانی، توزیع ۱۹ سری لوازم‌التحریر در مناطق محروم، ساخت ۱۴ باب منزل، تکمیل ۳۹۱ باب منزل مربوط به محرومان از دیگر اقدامات بسیج سازندگی استان البرز در سال گذشته بوده است.

فلاحتکار به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغالزایی نیز اشاره کرد و گفت: بر این اساس سال گذشته ۳۲ کارگاه اشتغال به ارزش ۲۶۰ میلیارد ریال در این استان راه‌اندازی شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز در ادامه به ویژه برنامه‌های این نهاد مردمی درهفته بزرگداشت بسیج سازندگی اشاره کرد و افزود: در این هفته 7 کارگاه اشتغال، پنج نیروگاه خورشیدی، سه بازارچه خرد خانگی افتتاح می‌شود.

فلاحتکار بیان کرد: رونمایی از اولین کتاب نوجوان با حضور فرمانده سپاه، دیدار با خانواده شهدای جهادگر یادمان شهدا، انتقال و تعریض پنج کیلومتر شبکه آب، بازسازی ۱۵ باب منزل ، افتتاح دو باب خانه، برگزاری اردوهای جهادی از دیگر ویژه برنامه‌های هفته بزرگداشت بسیج در استان البرز است.

انتهای پیام
captcha