جشنواره ملی مد و لباس البرز قاب هنر اسلامی در پوشش ایرانی است
کد خبر: 4142008
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
دبیر جشنواره ملی مد و لباس اسلامی البرز:

جشنواره ملی مد و لباس البرز قاب هنر اسلامی در پوشش ایرانی است

سپیده غفاری گفت: تنوع آثار استان‌ها به غنای جشنواره البرز افزوده است به نحوی که ویترین و قابی از هنرهای اصیل ایرانی را در جامه پوشش اسلامی شاهد خواهیم بود.

جشنواره ملی مد و لباس

به گزارش ایکنا از البرز به نقل از روابط عمومی فرمانداری کرج، سپیده غفاری، دبیر جشنواره ملی مد و لباس اسلامی استان البرز اظهار کرد: تا به امروز بیش از ۱۵۰ اثر از استان‌ها تهران، گیلان، ایلام، سنندج، سمنان، بوشهر، اردبیل و... به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که هر یک برگرفته از معماری، هنر و صنایع دستی اقوام استان‌هاست.

وی با اشاره به اینکه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برای نخستین بار پرچم‌دار برگزاری این رویداد ملی شده است، افزود: با راهبری‌های ترسیم شده از سوی ریاست محترم کارگروه ساماندهی مد و لباس در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان البرز برنامه ویژه‌ای برای بازبینی کارهای ارسالی به دبیرخانه جشنواره خواهیم داشت.

غفاری ضمن قدردانی از همکاری مسئولان امر در سراسر کشور برای غنای فرهنگی این رویداد ملی گفت: این جشنواره به دلیل اینکه از سراسر استان‌های کشور نمونه طرح دارد، ویترینی ارزشمند از توانمندی‌های هنرمندان ایران اسلامی در پوشش اجتماع به شمار می‌رود.

این مسئول بیان کرد: صرفا به تهیه یک پوشش برای عرضه در جشنواره اکتفا نشده است و با شناسایی هنرمندان و دانش‌آموختگان رشته طراحی و دوخت از سراسر کشور و تبیین اهمیت این رویداد و ترسیم نقشه راه، تلاش می‌شود این جشنواره یک تریبون ملی برای معرفی جایگاه پوشش ایرانی ـ اسلامی از منظر هنر اسلامی و ایرانی و اهمیت تاریخی آن باشد.

یادآور می‌شود، استان البرز تابستان ۱۴۰۲ میزبان جشنواره ملی مد و لباس ایرانی و اسلامی با رویکرد تنوع آثار اقوام خواهد بود.

انتهای پیام
captcha