کد خبر: 4098700
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷

امروز ایران اسلامی در موازنه قوا قدرت برتر منطقه است

امام جمعه کرج گفت: امروز ایران اسلامی در موازنه قوا دارای قدرت برتر و دست پر در منطقه و جهان است و به همین دلیل دشمنان هجمه‌های سنگین علیه کشورمان را کلید زده‌اند.

آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی امام جمعه کرج

به گزارش ایکنا از البرز، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی، امام جمعه کرج، در خطبه‌های نماز جمعه 20 آبان ماه کرج گفت: امروز ایران اسلامی در موازنه قوا دارای قدرت برتر و دست پر در منطقه و جهان است و به همین دلیل دشمنان هجمه‌های سنگین علیه کشورمان کلید زده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به حضور مردم در راپیمایی 13 آبان و تشییع پیکیر سیدروح‌الله عجمیان گفت: این حضور باشکوه و گسترده مردم زبان یاوه‌گویان را بست به مستکبران  نشان داد علی‌رغم مشکلاتی که هست اما مردم بر سر آرمان‌ها، ارزش‌ها و دفاع از دین، ناموس وطن و ایران قوی از خود خودگذشتگی دارند.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: ایران اسلامی گفتمان جدیدی به وجود آورده  که نظام غرب را به چالش کشانده است؛ دشمنان در مقابل این گفتمان همه ابزارها، دلبستگی ها و وابستگی را به کار گرفته‌اند تا در مقابل نظام اسلامی مفری یابند. ما براساس گفتمان امام راحل(ره) مبارزه سخت و بی‌امان علیه آمریکا شروع کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با تبریک فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی گفت: در مکتب اسلام همه می‌دانند خدای تعالی اولین کتاب را با اقرا آغاز کرد و اولین معجزه با کتاب آغاز شد که با کتابت و مسائل فرهنگی آغاز شده است.

حسینی‌همدانی افزود: یکی از کمبودها و ضعف‌ها در جامعه  پایین بودن سرانه مطالعه است، نسل نوجوان و جوان نسبت به کتاب و کتابخوانی باید حریص باشد؛ بنا به فرموده امام راحل مطالعه کتاب واجب دینی است و جوانان و نوجوانان باید احساس وظیفه کنند؛ کتابخوانی کار شیرین و وسیله آراستن خویشتن است.

نماینده ولی فقیه در البرز گفت: پدران و مادران در ترغیب فرزندان به مطالعه  نقش دارند و اگر خود آنها مشغول مطالعه باشند فرزندان نیز به  مطالعه ترغیب می‌شوند.

حسینی‌همدانی با بیان اینکه سرانه مطالعه در کشور خیلی پایین است افزود: ما هم کوتاهی می‌کنیم. الان کتاب‌ها الکترونیکی و صوتی است و می توان استفاده کرد زیرا کتاب به ما رشد می‌دهد و در این بین یکی از مباحث مهم مطالعه کتب تاریخ به خصوص تاریخ معاصر است چراکه درس‌های فراوانی دارد.

امام جمعه کرج گفت: باید فرصتی برای مطالعه تاریخ بگذاریم و تاکید بر مطالعه کتاب و علم‌آموزی است؛ حضرت علی(ع) توصیه به خواندن کتب تاریخی داشت ضمن آنکه مردم باید جریان‌شناسی سیاسی را مطالعه کنند؛ همه تلاش کنیم تا فرهنگ مطالعه مفید در جامع گسترش یابد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha