کد خبر: 4089155
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳

مبلغان طرح «امین» مخاطب‌شناسی را سرلوحه کار خود قرار دهند

امام‌جمعه کرج گفت: مبلغان دینی که برای اجرای طرح امین با مدارس مشارکت دارند با درک ذائقه دانش‌آموزان و رعایت اصول و قواعدی که در جذب و تقویت باورهای دینی مؤثر است می‌توانند زمینه رشد و مسیر تربیتی صحیح آنها را فراهم کنند.

آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی، امام‌جمعه کرجبه گزارش ایکنا از البرز، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی، امام‌جمعه کرج با حضور در آیین افتتاحیه طرح امین که امروز، 10 مهر در سالن شهیدان نژادفلاح کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه مهم‌ترین رسالت دستگاه‌های متولی فرهنگ و تعلیم و تربیت، تربیت الهی فرزندان ایران زمین است، اظهار کرد: دانش‌آموزان ارزشمندترین سرمایه‌های اجتماعی هستند که تربیت صحیح آنها آینده کشور را تضمین می‌کند.

وی با اشاره به طرح امین و ضرورت اجرای آن در کنار آموزش در مدارس گفت: این طرح نیازمند حمایت است و ضروری است وزارت آموزش و پرورش از این طرح حمایت‌های مادی و معنوی داشته باشد.

این مسئول از طرح امین به‌عنوان یک طرح نظام‌مند در حوزه تعلیم و تربیت و مبتنی بر سند تحول بنیادین یاد کرد و افزود: تربیت نیروی انسانی کارآمد، متعهد و آشنایی دانش‌آموزان با مبانی انقلاب اسلامی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح امین در مدارس است.

امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه یقینا این طرح به‌منظور بالا بردن سطح معرفتی و آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با معارف اسلامی در مدارس استان گسترش می‌یابد، گفت: باید به دستگاه تعلیم و تربیت به‌عنوان تضمین‌کننده تربیت نیروی انسانی مؤمن، متعهد، ماهر، اندیشه‌ورز و متفکری نگاه شود که قرار است تداوم‌بخش راه علما، شهدا و دانشمندان ایران اسلامی باشد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه مبلغان دینی باید متوجه باشند که تأثیر کلام آنان تا چه اندازه مهم است و می‌تواند انسانی را کافر و یا مؤمنی را کافر کند، افزود: مبلغان دینی که برای اجرای این طرح با مدارس مشارکت دارند با درک ذائقه دانش‌آموزان و رعایت اصول و قواعدی که در جذب و تقویت باورهای دینی مؤثر است می‌توانند زمینه رشد و مسیر تربیتی صحیح آنها را فراهم کنند.

حسینی‌همدانی توضیح داد: مبلغان دینی تحکم و سخت‌گیری نداشته باشند و از مثال‌های ساده برای تبیین معارف استفاده کنند، باید با اجرای فعالیت‌هایی که انس و الفت در دل دانش‌آموزان ایجاد می‌کند، برنامه‌های خود را هدفمند کنند.

وی با اشاره به ضرورت توجه مربیان نسبت به نقش فضای مجازی در ذهن دانش‌آموزان، بیان کرد: مربیان طرح امین هدایت فکر و اندیشه دانش‌آموزان را در فضای مجازی مدیریت کنند و هجمه‌هایی که به جوانان و نوجوانان در این فضا وارد می‌شود به‌واسطه آنها باید پاسخ داده شود.

امام‌جمعه کرج در پایان گفت: مبلغان طرح امین پیوسته یادگیری و مطالعه را در دستور کار خود قرار دهند، چراکه اسلام‌شناسی، آشنا بودن با انحراف‌ها، زمان‌شناسی، دشمن‌شناسی و جریان‌شناسی لازمه موفقیت یک مربی و مبلغ است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha