کد خبر: 4087642
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱

۲۲ مهر؛ آخرین مهلت شرکت در «مهرواره بانور»

مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز با بیان اینکه 22 مهرماه، آخرین مهلت شرکت در «مهرواره بانور» گفت: امیدواریم افراد بیشتری برای حضور در طرح برای ارائه ایده‌های بیشتر در زمینه حل مشکلات خانواده شرکت کنند.

حجت الاسلام مهدی ولائی برحق مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز

حجت الاسلام مهدی ولائی‌برحق، مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز در گفت‌وگو با ایکنا،‌ با بیان اینکه طرح «مهرواره بانور» با هدف حل مشکلات مردم محلات به همت بانوان محله و مسجد، همزمان با سراسر کشور در البرز آغاز شده است، گفت: در این طرح بر بازیابی نقش زنان و ارتقای کارکردهای خانواده تأکید شده است.

وی افزود: این مهرواره با همکاری شریکة الامامان، بانوان فعال محلات و کنشگران فرهنگی هر منطقه و امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی در دو بخش حل مسئله و خاطره‌نویسی تبلیغی با بررسی مسائل و مشکلات محلات و رصد نیاز فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف برگزار می‌شود.

این مسئول توجه به مسئله مهم فرزندآوری را از محورهای مهم در بخش حل مسئله «مهرواره بانور» بیان کرد و گفت: در این مهرواره مباحثی از جمله حوزه خانواده، رابطه زوجین، فرزندپروری، فرزندآوری، سبک زندگی، اقتصاد خانواده، سلامت جسمی و روانی خانواده مدنظر قرار گرفته و برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در این حوزه‌ها برنامه‌ریزی شده است.

وی بیان کرد: در این مهرواره، بانوان فعال محلات تا پایان ماه صفر با حضور در جمع افراد محلات مختلف به‌ویژه محلات حاشیه و آسیب‌پذیر مسائل محله خود را با محوریت مسجد و با کمک اهالی محله حل می‌کنند و در صورت هماهنگی با مسئولین مربوطه به مطالبه‌گری و پیگیری حل مشکلات می‌پردازند.

ولائی‌برحق تصریح کرد: مرحله اول برای شرکت در این مهرواره انتخاب مسئله است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت «مهرواره بانور» در این اقدام فرهنگی شرکت کنند و یا عدد یک را به ۵۰۰۰۱۷۵ ارسال و مسئله مورد نظر خود را انتخاب و ثبت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز گفت: در راستای اجرای این طرح در استان جلسات متعددی با مسئولیت امور بانوان، بسیج بانوان، مسئولین خانه‌های قرآنی، بانوان راهیار و بانوان فعال فرهنگی برگزار شده و تا امروز بیش از 450 طرح برای حضور در این طرح ارائه شده است.

وی یادآور شد: پایان مهلت ثبت‌نام این طرح ۲۲ مهرماه سال‌جاری اعلام شده که امیدواریم افراد بیشتری برای حضور در طرح برای ارائه ایده‌های بیشتر در زمینه حل مشکلات خانواده شرکت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha