کد خبر: 4058492
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷

سرپرست معاونت میراث فرهنگی البرز گفت: علاقه‌مندان به نسخ خطی می‌توانند تا سوم خرداد از ساعت ۹ تا 18 به کاخ سلیمانیه مراجعه و از ۱۰ مورد نسخه خطی مربوط به دوران اسلامی بازدید کنند.

 کاخ سلیمانیه کرج

شهباز محمودی، سرپرست معاونت میراث فرهنگی البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز با اشاره به برگزاری نمایشگاه نسخ خطی در کاخ موزه سلیمانیه، اظهار کرد: این نمایشگاه همزمان با هفته میراث فرهنگی، از ۲۸ اردیبهشت تا سوم خرداد دایر است.

وی افزود: علاقه‌مندان به نسخ خطی می‌توانند طی این مدت از ساعت ۹ تا 18 به کاخ سلیمانیه مراجعه و از ۱۰ مورد نسخه خطی مربوط به دوران اسلامی بازدید کنند.

این مسئول بیان کرد: طی مدت برگزاری این نمایشگاه، کارشناسان اداره‌کل میراث فرهنگی در این مجموعه حضور دارند و توضیحات لازم را در خصوص نسخ و کاخ سلیمانیه به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهند.

محمودی تأکید کرد: طی این مدت نمایشگاه مرمت اشیای تاریخی هم در محوطه کاخ مروارید دایر است و مردم می‌توانند با مراجعه به این نمایشگاه از روند مرمت اشیای تاریخی مطلع شوند.

وی با بیان اینکه در هر روز از هفته میراث فرهنگی، یکی از محوطه یا بنای تاریخی استان به کمک مردم پاکسازی می‌شود، گفت: در طول هفته میراث فرهنگی، بازدید عمومی از همه بناها و سازه‌های تاریخی استان از جمله کاروانسرای ینگی امام، آسیاب مهدی‌آباد و حمام مصباح فراهم شده است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی البرز اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز بیان کرد: تجلیل از خادمان میراث فرهنگی و برگزاری همایش ازبکی در مسیر ثبت جهانی از دیگر برنامه‌های این هفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: