کد خبر: 4057694
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز از تمدید مهلت شرکت در اولین دوره مسابقات قرآنی ویژه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران کشور خبر داد و گفت: فرصت شرکت در این جشنواره تا چهارم خردادماه جاری تمدید شده است.

 اولین مسابقه قرآنی اصحاب فرهنگ و هنر

سعید جابری‌انصاری، سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در گفت‌و‌گو با ایکنا از البرز، اظهار کرد: نخستین مسابقات سراسری قرآن ویژه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران به همت مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت معراج خاتم سنندج برگزار می‌شود.

وی افزود: مهلت ثبت‌نام در این دوره از رقابت‌های قرآنی تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه اعلام شده بود اما به علت استقبال مخاطبان تا چهارم خردادماه تمدید شد.

این مسئول بیان کرد: اشاعه و ترویج تعالیم و فرهنگ غنی قرآنی، تقدیر و تجلیل از فعالان قرآنی حوزه فرهنگ و هنر، لبیک‌گویی به منویات مقام معظم رهبری در سفر به کردستان مبنی بر تحکیم وحدت و اشاعه جلوه‌های فرهنگی استان و معرفی بیشتر قرآن به عنوان الگوی اعتقادی و فکری و پشتوانه فرهنگ و هنر ایرانی از اهداف برگزاری این دوره از مسابقات قرآنی عنوان شده است.

جابری‌انصاری تصریح کرد: این دوره از مسابقات در دو بخش بانوان و آقایان برگزار خواهد شد، بخش آقایان در رشته‌های قرائت قرآن کریم به صورت تحقیق و حفظ یک جز، جز سی‌ام، دو جز پیوسته و سه جز پیوسته بوده است و مسابقه در بخش بانوان فقط در رشته حفظ برگزار خواهد شد.

وی گفت: اصحاب هنر و فرهنگ البرزی علاقمند برای شرکت در این مسابقه باید آثار خود را به دبیرخانه این مسابقه به آدرس استان کردستان – شهرستان سنندج – میدان بسیج مستصعفین – خیابان توحید(گریاشان)- مجتمع فرهنگی،هنری فجر – دبیرخانه دائمی مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم ویژه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: