کد خبر: 3989482
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز گفت: تاکنون حدود ۱۵ درصد از جمعیت البرز در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند، گفت: در حال حاضر روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دز واکسن در البرز تزریق می‌شود و اگر سرعت تزریق به همین شکل ادامه داشته باشد، تا آخر پاییز بخش عمده‌ای از جمعیت استان واکسینه می‌شوند.

15 درصد البرزی ها واکسن زده‌اند

مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد کرونای استان البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز با اشاره به وضعیت تزریق واکسن در البرز اظهار کرد: تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار دز واکسن کرونا به گروه‌های اولویت دار اعلامی تزریق شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۱۵ درصد از جمعیت البرز در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند، گفت: در حال حاضر روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دز واکسن در البرز تزریق می‌شود و اگر سرعت تزریق به همین شکل ادامه داشته باشد، تا آخر پاییز بخش عمده‌ای از جمعیت استان واکسینه می‌شوند.

این مسئول توضیح داد: واکسینه شدن به این معنا نیست که مردم می‌توانند ماسک‌ها را کنار بگذارند بلکه برای کنترل این ویروس لازم است همچنان پروتکل‌های بهداشتی توصیه شده از سوی مردم رعایت شود.

بابایی با بیان اینکه خوشبختانه علی‌رغم اینکه در اوج پیک پنجم کرونا قرار داریم، شرایط تحت کنترل است، توضیح داد: در پیک‌های قبلی با حدود ۳۰۰ بیمار کمتر تعداد فوتی‌ها به ۳۵ نفر در روز هم رسید ولی در پیک پنجم علی‌رغم اینکه از لحاظ تعداد بستری‌ها نسبت به پیک‌های قبلی با افزایش بیمار مواجه هستیم ولی تعداد فوتی‌ها کمتر است.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی شهروندان اضافه کرد: متأسفانه رعایت دستورالعمل‌ها به کمتر از ۴۰ درصد رسیده در صورتی که برای کنترل درست این بیماری باید میزان رعایت پروتکل‌ها حداقل ۸۰ درصدی باشد.

سخنگوی ستاد کرونای البرز با اشاره به تعداد مراکز تزریق واکسن در استان افزود: قرار بود ابتدا ۱۷ مرکز برای تزریق واکسن داشته باشیم ولی با توجه به جمعیت استان و جهت جلوگیری از تجمعات به ۲۵ مرکز افزایش یافته است و اگر شرایط مساعد باشد به دنبال اضافه کردن یک مرکز تزریق خودرویی دیگر هم هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: